Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Analýza mysli pro lepší budouctnost

Analýza mysli pro lepší budouctnost

Alkohol, tabák nebo tučná jídla jsou jistě negativní návyky. Zamýšleli jste se někdy nad tím, jak váš život ovlivňují mentální návyky?

Analýza mysli pro lepší budouctnost

Analyzujte svojí mysl a emoce, protože myšlenka tvoří vše a její síla je obrovská. Nově zformovaná myšlenka ovlivní náš zítřek, týden, měsíc nebo příští rok. Důležité je najít čas a uvědomit si, co si myslíme a poslechnout si, co následně vlastně říkáme.

 

Myšlenka je energie, která nemá hranice, prostor ani čas

Pokud má omezení, je to jen to, jenž jí dáváte vy sami. Celý náš svět vznikl z myšlenky. Každý vynález, obraz, hudební skladba a vše co vidíte běžně okolo sebe mělo zárodek v něčí mysli. Nějakého snílka, který převedl vlastní myšlenku v naší realitu. Každý z nás v sobě prožívá minulost, přítomnost a budoucnost. Bohužel v minulosti strávíme až 70% času, dvaceti procenty se naše mysl upíná k budoucnosti a pouze deset procent je soustředěno na přítomnost. Z toho plyne, že neprožíváme naplno přítomný okamžik. Zapomínáme vlastně žít a užívat si aktuální emoce. Všechno v životě je výsledkem myšlenkových stereotypů, které právě formují naše prožitky. Neodsuzujte se…Dobrých ani špatných myšlenek se nezbavíme. Můžeme však změnit reakce na ně. Situace a události, kterými si procházíme během životní cesty, jsou vlastně lekce, zkoušky a formování osobního morálního kodexu.

 

To co se odehrává, není jen černo-bílé

To naše reakce na myšlenky v nás vyvolávají pocit štěstí nebo neštěstí, záleží to tedy na nás samotných. Častý problém je, že lidé nevidí život jako mozaiku, kterou je třeba postupně skládat a čekají na hotové věci. Pokud někdo nechápe tento smysl, nemůže správně zhodnotit svůj prožitek ani jeho výsledek. Když se nám nedaří, málokdy vidíme světlo na konci tunelu. Zaplaví nás pochybnosti, nedůvěra a strach. Účelem strachu je chránit náš život, aby nás přinutil k rychlému jednání a vyvedl nás z nebezpečí. Avšak, když v sobě udržujete strach jako svůj životní styl, ničíte své tělo a zabíjíte svou vitální sílu.

 

Běžně utíkáme od problémů, které si nás časem stejně najdou jako bumerang. Ochuzujeme se tak o nové zkušenosti a poznání. Často nadáváme na osoby, věci či okolnosti, prostě si najdeme důvod. Nechceme přijmout pravdu, že zodpovědnost leží na našich bedrech. Někdy je to obtížné, ale dá se to považovat za první krok ke změně.

 

Mysl ovládáte sami a mysl se musí cvičit jako svaly

Pokud vysíláme negativní myšlenky, jsou jako otrávené šípy, které se stejně jednou vrátí a vytvoří emoční smog. Řídit myšlenky je svobodné, ale také zodpovědné.

 

Plní se především sny a přání

Plní se především sny a přání, které už když o nich sníme, dokážeme prožít jako uskutečněné. Bohužel, nejvíc emocí a prožitků dáváme do obav a strachů. Poté se tyto strachy a obavy plní v solidním procentu. Klasickým příkladem mohou být zkoušky ve škole. Já osobně jsem se dokázala abnormálně naplnit strachem z nesplnění nějaké zkoušky až jsem jí opravdu nesplnila. Po změně svého přístupu jsem pochopila, proč někteří lajdáci mají tzv. „kliku“. Přání často měníme a proto je třeba jej vypilovat. Omezíme jakékoli pochybnosti a komplikace. Sníme v přítomném čase, něco pro cíl vykonáme a jsme trpěliví. Buďte vděční a mějte rádi to, co už máte. Je logické, že pokud chcete například změnit zaměstnání, nemáte na něm něco rádi. „Nenávidím svou práci“. Tato negativní afirmace nejspíš zapříčiní, že zůstanete tam, kde jste a budete ještě naštvanější. Zkuste změnit úhel pohledu a nepřenášejte si tak tento vzorec chování do další vysněné práce, vrátí vás to na začátek.

 

Afirmace mohou být užitečným pomocníkem, bohužel je často používáme proti sobě

Například po ránu vstanete, postavíte se před zrcadlo a řeknete si: sakra - vypadám hrozně, nemám náladu na nic, to bude strašný den…Afirmace musí vždy nahrazovat to negativní něčím pozitivním. Je to jako vykořenit plevel a místo něj zasadit krásnou květinu.

 

Přestože je lidská myšlenka neviditelná a nedá se nahmatat, probíhají na světě již desetiletí její výzkumy. Spiritistické spolky věřily, že silou myšlenky se lze spojit s zemřelými, že síla soustředění a modlitby zažene zlé duchy, léčitelé věří v ozdravující sílu myšlenek na naše fyzické tělo a v neposlední řadě jsou myšlenky využívány v technologiích. Příště se zaměříme na myšlenky a jejich uzdravující účinek.

 

„Jediné, co vám asi bude bránit jít za svými cíly je osoba, která stojí ve vašich botách, nosí vaše šaty a uvažuje vašimi negativními myšlenkami.” Les Brown

 

DeenaMedia pro internetWEEK.cz http://deenamedia.blogspot.com/

 

Další příspěvky autora: DeenaMedia


Články ve stejných kategoriích:

Zajímavá myšlenka   Myšlenka   Lidé  


Kategorie Lidé

Extrémní izolace, lidská mysl a halucinaceExtrémní izolace, lidská mysl a halucinace
Věda potvrzuje, že osamělost produkuje halucinace. Té jsou vystaveni hlavně staří lidé nad 65 let. Lidská izolace je však studována i z jiných důvodů – patří neodmyslitelně například k vězeňství nebo k válečnému zajetí.


Lidskost se ztrácí!Lidskost se ztrácí!
Lidé si před dvaceti lety stěžovali, že ostatní jsou špatní. Byla jiná doba, vše bylo klidnější. Dnes si lidé na ulici bezdomovců nevšímají, nebo je upalují. Lidé se mezi sebou mlátí, udávají se a nedrží při sobě. Ohleduplnost a lidskost se ztrácí.


Sedm novodobých sociálních třídSedm novodobých sociálních tříd
BBC provedla velký průzkum a rozdělila společnost do sedmi nových sociálních tříd, které ani zdaleka neodrážejí pouze příjmovou a majetkovou stránku.


Příznaky transformacePříznaky transformace
Měníte se. Poznáte na sobě alespoň jeden z 51 symptomů spirituálního probuzení? Poradíme, jak s touto transformací naložit...


Lidé pomáhají světu – TEDLidé pomáhají světu – TED
Na internetu je možné zhlédnout zajímavou přednášku Inda, který vypráví téměř pohádkový příběh, jak pomáhá druhým lidem.


Nejdřív sex, potom možná vztahNejdřív sex, potom možná vztah
Když někoho potkáte, zkusíte si domluvit rande. Vídat se, poznávat, začít spolu chodit. A potom možná dojde na sex. Nebo někoho potkáte, dojde na sex, nezávazně se scházíte a možná nakonec spolu začnete chodit….


Nevychovaná mládež: dříve výjimka, dnes běžná věcNevychovaná mládež: dříve výjimka, dnes běžná věc
Všichni si zcela jistě vzpomínáme na časy, kdy jsme se cítili světem nepochopeni. V období puberty, vzdoru, prvních lásek a dospívání. Jenomže naši rodiče si s tím hravě poradili. Jak je tomu dnes?


Prosím, neklikejte na tento odkaz!Prosím, neklikejte na tento odkaz!
Říkáte si teď, proč jste na ten zpropadený odkaz vlastně klikli? Protože vás zákaz neměl odradit, ale navnadit. Lidské podvědomí si totiž neumí poradit se záporem. Z toho důvodu provede člověk nejdříve to, co je zakázané.


Záhada výjimečnostiZáhada výjimečnosti
Jsou ve sportu nebo jiné aktivitě dost dobří k tomu, aby jim přinášela potěšení. Je ale dost pravděpodobné, že jen málokdo ve vašem okolí, pokud vůbec někdo, je v něčem doopravdy výborný - ohromně, úžasně, prvotřídně vynikající.


Věznice - Arizona - USAVěznice - Arizona - USA
Šerif Joe Arpaio vytvořil „stanovou věznici” proto, aby pomohl ušetřit státu Arizona miliony dolarů výdajů, které by jinak stál jakýkoliv jiný vězeňský komplex.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí