internetWEEK.cz menu TOPlist

Kruh v obilí nese časový údaj

Kruh v obilí nese časový údaj

V Anglii se začátkem června objevil piktogram, který informuje o určitém, přesně vymezeném čase. Badatelé však pravost obrazce zpochybňují.

Kruh v obilí nese časový údaj

Sezóna kruhů v obilí už jede ve své kolébce, v Anglii, naplno. V sobotu 2. června 2012 se na zeleném poli v anglickém Manton Drove, hrabství Wiltshire, objevil zvláštní obrazec, který v sobě má zřejmě zakódované přesné datum a čas. Může se jednat o polární hodiny. „Věříme, že piktogram z 2. června připomíná polární hodiny. Jde o druh hodin ukazujících nejen čas, ale i datum. Pro správnou analýzu bylo nutné piktogram otočit. Potom jsme stanovili datum i čas tak, že polární hodiny, které se objevily na našem monitoru, byly shodné s těmi na fotografii,“ tvrdí Jitka a Roman Hamarovi z ČR, kteří záhadu vyluštili. Hodiny podle nich určují čas: sobota 4.8.2012, 19:43:53.

 

Objevili se i kritici. Jeden z badatelů, kteří píší na cropcircleconnector.com, zpochybňuje pravost kruhu. Jsou za ním prostě lidé. Dr. Horace R. Drew zkoumal ve Photoshopu letecké snímky piktogramu a objevil stopy lidské činnosti – práci s prkny. „Často je obtížné říci, zda je piktogram paranormální nebo utvořený lidmi. Nedávno jsem objevil novou metodu, jak rozlišit „pozemské značky“ na leteckých snímcích pomocí standardního programu Photoshopu kontrast středních tónů.“ I tento badatel spočítal časový údaj, podle něj se jedná o 4. srpna 2012, ale čas mu vyšel mezi 18. a 19. hodinou. Odchylka může být způsobena tím, že letecký snímek nezachycuje piktogram kolmo. Drew se domnívá, že lidé, kteří piktogram vytvořili, jenom okopírovali šetřič monitoru Polar Clock3, který je možné stáhnout na internetu.

 

Výklad ale rozhodně není tak jednoduchý, jak to vypadá po přečtení našeho článku, někteří komentátoři v symbolu vidí sluneční soustavu, jiní krční čakru, další andělské linie a některé komentující příspěvky jsou plné složitých výpočtů a grafů.

 

 

Video: http://www.youtube.com/watch?v=XjIlaX8A7zQ Zdroj: http://www.cropcircleconnector.com/2012/mantondrove/comments.html

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Piktogram   Kruhy v obilí   Záhady   Čas  


Kategorie Kruhy v obilí

Kruhy v obilí: Vyřešená záhadaKruhy v obilí: Vyřešená záhada
Sezónu kruhů v obilí čekáme nejdříve na jaře, ale Amerika ožila mimořádným obrazcem v Kalifornii, již koncem roku 2013. Piktogram byl pro Američany tak zajímavý, že o něm referovala i CNN. Alespoň v tomto případě je však po záhadě...


Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!Nejkrásnější kruhy v obilí v Čechách!
Pozoruhodný agrosymbol byl objeven na Liberecku. Jeho kvalitní záběry jsou na Youtube. Ufologové se nemohou shodnout, zda jde o padělek.


Léto přeje kruhům v obilíLéto přeje kruhům v obilí
Letní sezóna přináší jako obyčejně úrodu nových kruhů v obilí. Dva agrosymboly se objevily také na Jihlavsku. Nafotil je pilot, který nad místem přelétal. Anglická nabídka je ovšem jako každý rok nepřekonatelná.


Kategorie Čas

Věčné mládí: hit několika posledních stoletíVěčné mládí: hit několika posledních století
Zdravý styl života, plastická chirurgie, kosmetické a podpůrné přípravky. To je současné know how jak zpomalit stárnutí a oklamat čas. Gen, který za stárnutí může, se přitom usilovně hledá. Jak ale bojovali v dávných stoletích naši předci?


Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...Jak je to s letním a zimním časem. Zimní sice existuje, ale...
Čas, který používáme v létě, se nazývá letním časem, byť začíná na jaře a končí na podzim. Přesněji řečeno se jedná o Středoevropský letní čas (SELČ) a jeho cílem je poměrně diskutabilní úspora energie a tedy finančních prostředků.


Fyzik De Aquino: HAARP může deformovat čas i gravitaciFyzik De Aquino: HAARP může deformovat čas i gravitaci
Významný fyzik publikoval revoluční zprávu, která odhaluje, že technologie HAARP zvládne víc, než jsme tušili. Je to stroj času?


Hubněte dokud je časHubněte dokud je čas
Odsátí tuku neboli liposukce patří mezi jedny z nejoblíbenějších plastických operací ve Spojených státech amerických, ale populární začíná být i v u nás.


Albert Einstein - čas je relativní veličinaAlbert Einstein - čas je relativní veličina
Pohybující se ručičky hodin nám říkají, jaký je čas. Pro naše vnímání je rychlost ručiček neměnná, avšak pro okolí relativní! Již Einstein věděl, že čas není konstantní, neboli stejný, ale že je relativní.


Kategorie Záhady

8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců8 záhad a tajemství posledních týdnů očima vědců
Vybíráme z osmi nejzajímavějších článků, které jsme v posledních týdnech na internetu objevili. Většinu z nich jsme mohli zařadit také do rubriky věda a technika.


Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?Záhadné záblesky z vesmíru: Mimozemšťané, mikrovlnná trouba nebo gigantické katastrofy?
Rychlé rádiové záblesky (FRB, Fast Radio Bursts) jsou jednou z velkých záhad současné astronomie. Odkud k nám přicházejí a jaký je jejich původ?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí