internetWEEK.cz menu TOPlist

Konec světa může mít mnoho podob

Konec světa může mít mnoho podob

V roce 2012 sice konec světa nepřišel. Možná jsme si oddychli, vyhráno však rozhodně nemáme. Kromě Mayského proroctví visí ve vzduchu i jiné hrozby, které by mohly způsobit nedozírné škody.

Konec světa může mít mnoho podob

Proroctví se nenaplnilo, zatím…

Mayové ve svém mayském kalendáři skončili datem 21. 12. 2012. Mnoho lidí si toto datum vysvětlovalo jako naprostý konec světa. Podle skeptiků však šlo pouze a jen o to, že Mayům jaksi došel „papír“, a tudíž neměli kam uvádět další data kalendáře. Skeptici mohou mít pravdu, ale pravda může být i taková, že od 21. 12. 2012 mohl začít jakýsi odpočet, který spustí řadu různých přírodních katastrof, mezi které patří nejen zemětřesení, sopečná činnost, vlny tsunami, ale také extrémní sucha, s nimi spojené požáry, či naopak extrémní záplavy, které budou předzvěstí něčeho mnohem horšího a pro naši zemi nejspíše zničujícího. Vždyť to, co se děje s počasím, není přece normální. Nejdříve jedny záplavy, poté další a nyní neskutečná vedra? A to stále není vše. Některé sopky se totiž začínají pomalu probouzet.

 

Zahubí nás meteorit?

Jelikož ve vesmíru nejsme sami, kolem naší planety se pohybuje i mnoho vesmírných těles, hrozí nám s nimi někdy srážka. Není na tom vcelku nic mimořádného. Vždyť takový meteorit kdysi vyhubil dinosaury. Srážka s meteoritem je prý ale velice málo pravděpodobná. Přesto se však několik meteoritů v blízkosti naší země nachází, některé ji minuly, jiné se rozpadly při průletu atmosférou a dopadly jen jejich kusy na naší zemi. Jenže jsou i takové, které jsou opravdu velké a letí nebezpečně blízko naší zemi. Některé ji úspěšně minuly, jiné kolem nás mají proletět. Srážka podle NASA údajně nehrozí, ale nikdy bychom neměli říkat nikdy. V roce 2029 totiž kolem naší země má prolétnout meteorit Apophys o velikosti 45 km. To samé se má opakovat v roce 2036 a v roce 2068, kdy má být Apophys Zemi nejblíže. V každém případě šance, že se toto stane, je 1:700 000. I když je to prý větší šance, než že vyhrajete ve Sportce.

 

Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl první (planetky) >>>
Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl druhý (supernovy) >>>

 

Nastane doba ledová

Pokud se bude stále měnit naše klima, k čemuž přispíváme i my našim mnohdy nezodpovědným chováním, skutečně by mohlo dojít k této prognóze. Na ulici je více aut, pálíme škodliviny, vypouštíme chemikálie do ovzduší a přírody, netřídíme odpadky, nebo je dokonce vyhazujeme v lese a celkově děláme všechno špatné proto, aby nastala doba ledová. Škodliviny, které jdou do ovzduší, mohou znemožnit přístup slunečních paprsků na naší Zemi. Pokud by něco takového nastalo, nejdříve by zmizely plodiny, které potřebují slunce, zemřela by zvířata, protože by neměla co jíst a poté bychom zahynuly i my. Slunce potřebujeme k životu zkrátka všichni. Zemi by pokrýval ale jen led a sníh. Stala by se naprosto nehostinnou.

 

Lidstvo žije v domnění, že na Zemi probíhá globální oteplování. Podle některých vědců se však máme bát spíše opačného problému - další doby ledové... | Zemi čeká další doba ledová >>>

 

Nukleární válka

To by nebylo nic mimořádného. Snad každá země je vyzbrojena nukleárními zbraněmi. I takové země jako je Irák a Korea, které se nemají rádi vůbec s nikým. Pokud je něco velmi pravděpodobné, lidé se domnívají, že právě toto. Někdo se dokonce domnívá, že tělesa, která údajně prolétla naší atmosférou, vlastně nebyla tělesa, ale jednalo se o zkoušku nových zbraní. Je možné, že za nedlouho se spustí válka, při níž budou takovéto zbraně a nové vymoženosti využívány. Útěcha zde existuje jen jediná. Pokud by se tak skutečně stalo, měli bychom rychlý konec.

 

I mistr tesař se může v bioinženýrství utnout

Bioinženýrství zní velice honosně a atraktivně. Jiným slovem je bioinženýrství genetická úprava. Vědci neustále spekulují s tím, jak udělat jídlo barevnější, chutnější, jak může naše vylepšené DNA vyléčit vrozené choroby. Takhle vše vypadá velmi dobře a pro svět vlastně velmi přínosně, ale má to háček. Co kdyby takové úpravy chtěl někdo zneužít a třeba geneticky upravit jídlo tak, aby bylo škodlivé? Takový zájem by mohly mít kupříkladu farmaceutické společnosti, které by poté vydělávaly daleko více na lécích. Geny z upravených rostlin a zvířat se navíc mohou přenášet do lidí, jak se nedávno zjistilo. To by z nás mohlo udělat mutanty, ne-li oživlé mrtvé kupříkladu, ale to si již hrajeme s velice odvážnou myšlenkou. Na druhou stranu však, proč ne?

 

AIDS, neboli Syndrom získaného selhání imunity. Nemoc, kterou se od jejího prvního výskytu v roce 1981 nakazili desítky milionů lidí a jejímž původem je virus HIV. Na člověka se pravděpodobně přenesla ze šimpanzů v oblasti Kamerunu. Oficiálně... | Původ AIDS a HIV – uměle vytvořená nemoc? >>>

 

Mimozemšťané nás ovládnou, či zabijí

Největší hloupost je tvrdit, že ve vesmíru neexistuje žádná jiná civilizace, než jsme my. Vesmír je velký, nekonečný, nemůžeme přece být v nekonečnu sami. Navíc někteří lidé údajně pořídili záběry létajících strojů, někteří i samotných mimozemšťanů. Samozřejmě, že většina je podvod, ale skutečně jsou podvodem všechny dokumenty? Jedna strana na ně věří, druhá ne. Část těch, kteří věří, si myslí, že nás zabijí. Druhá, že s námi mají dobré úmysly. Těžko říci. Přece jen je neznáme. V každém případě, tak či tak, pokud na naší planetu létají, mají k tomu nějaký důvod. Buď je fascinujeme a chtějí se spřátelit, nebo nás mají již dost, protože to, jak člověk ničí přírodu je neskutečné, a tak se nás chtějí zbavit, nebo nás využít jinak.

 

Ruské vědkyně údajně rozluštily kód kruhů v obilí. Mimozemšťané nám v nich oznamují: globální katastrofa se blíží... | Vzkaz mimozemšťanů: konec se blíží! >>>

 

I roboti se mohou změnit

To není nereálné stejně tak, jako nukleární válka. K tomu stačí velmi málo. Především Asiaté neustále vymýšlí zdokonalené roboty, které dokáží téměř vše. Nebylo by asi nic zvláštního na tom, kdyby se nějaký robot vzbouřil, nebo by si dokonce začal uvědomovat svojí vlastní existenci a tím pádem by chtěl za každou cenu přežít. To by mohl být problém, protože by šel nejspíše přes mrtvoly.

 

Výbuch supervulkánu

Mezi obyčejnou sopkou a supervulkánem je určitý rozdíl. Když vybuchne sopka, nenapáchá tak ohromné škody, jako supervulkán. Na světě jich několik je a jedná se o největší riziko zániku světa ze všech. Podle vědců není tou správnou otázkou, zda někdy supervulkán vybuchne, ale kdy se tak stane. Každý supervulkán je schopný erupce takové, že by poškodil oblast o rozloze tisíců metrů čtverečních. Amerika takové obří sopky má tři, Japonsko jednu, Nový Zéland a Indonésie mají také nějaký. Kupříkladu kdyby vybuchl Yellowstoneský supervulkám, zastínil by svým prachem slunce na několik let a na zemi by tedy nastala nukleární zima. Supervulkány nelze zastavit, ani zmírnit. Nejvíce se teď vědci bojí erupce právě Yellowstoneského supervulkánu, neboť si již několik let hromadí magma, uniká z něj čím dál tím více škodlivin do ovzduší a navíc se začíná nadzvedat půda kolem něj. Až magma nebude mít kam jít, dojde k příšerné katastrofě.

 

Jen tak pro pořádek. Naposledy Yellowstone vybuchl před 640 000 lety. Vybuchuje každých přibližně 500 000 – 600 000 let. Tedy již 40 000 let přesluhuje.

 

Takových teorií existuje spousta. Dalšími jsou třeba ty, že nás pohltí černá díra, že nás zabije sluneční záření a existují i jiná. Na každém šprochu, je pravdy trochu se říká, ale pokud se skutečně máme něčeho bát, nejspíš to budeme my sami. Protože jen my sobě a našemu prostředí škodíme, a takto to potom dopadá.

 

Počítač a lidský faktor nás jednou zničí. Nebo minimálně svět takový, jak jej známe... | Zavirovaný Predátor >>>

 

Zdroje:
http://www.jenpromuze.cz/start/mixer/10778-10-zpusobu-jak-nejspis-skonci-nas-svet?page=0,1
http://discovermagazine.com/2000/oct/featworld
Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/toptechwriter/

 

Další příspěvky autora: Caroline Kornelová


Články ve stejných kategoriích:

Konec světa   Země   2012  


Kategorie Konec světa

Indiáni Kogi uchránili svá tajemství, aby probudili naši paměťIndiáni Kogi uchránili svá tajemství, aby probudili naši paměť
„My už nemůžeme dál opravovat svět. Musíte to udělat vy,“ říkají domorodci, kteří se ukryli před civilizací v horách severní Kolumbie. Primitivní indiáni dávají vzdělanému Západu mravní a ekologickou lekci.


Je František poslední papež?Je František poslední papež?
Malachiášovo proroctví mluví o tom, že posledním papežem před Soudným dnem bude římský papež jménem Petr. Jak by jím mohl být Jorge Bergoglio čili papež František?


DEN PO KONCI SVĚTADEN PO KONCI SVĚTA
Konec světa se nekonal. Většina lidí si oddechla, že věci běží dál jako obvykle. Co to všechno znamenalo a jaký to mělo smysl?


Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl třetí (nezvratný osud)Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl třetí (nezvratný osud)
Slunce je krkavčí matka a jednoho krásného dne nás všechny usmaží...


Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl druhý (supernovy)Vesmír nás může kdykoliv všechny zabít – díl druhý (supernovy)
Výbuch blízké supernovy může být největším rizikem pro život na naší planetě. Máme se ho bát, a které hvězdy v našem okolí nás mohou poslat do věčných lovišť?


Indigové dítě o změnách na ZemiIndigové dítě o změnách na Zemi
Rozhovor se Sašou stojí za pozornost. V roce 2008 se šířily internetem názory jiného ruského indigového dítěte - Borise. Saša odpověděl na jakékoliv otázky a jeho odpovědi jsou téměř vždy překvapivé.


Unikátní nález v Guatemale: Mayové konec světa nečekaliUnikátní nález v Guatemale: Mayové konec světa nečekali
Nejstarší známé mayské kalendáře objevené v Guatemale konec světa nepředpovídají.


Peter Russel: Filosofické zamyšlení nad koncem světaPeter Russel: Filosofické zamyšlení nad koncem světa
Vědec střižený duchovnem Peter Russel se zamýšlí nad významem apokalypsy, Kristem a Antikristem.


Je Slunce nebezpečnější když má své dny, nebo když je nemá?Je Slunce nebezpečnější když má své dny, nebo když je nemá?
Blíží se maximum Sluneční činnosti a tak se stále více hovoří o možnosti, že naší rodnou hroudu sežehne sluneční erupce. Máme se slunečního maxima bát?


New AgeNew Age
New Age - sousloví tak trochu vyčichlé. Na počátku jeho velké obliby byli hippie, LSD a touha části mladé americké generace uniknout konzumentství a válce ve Vietnamu.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí