internetWEEK.cz menu TOPlist

Populární hoaxy dnešních dní

Populární hoaxy dnešních dní

Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.

Populární hoaxy dnešních dní

Máte nějaký svůj oblíbený hoax? Já nepochybně ten s Marsem, který už patří k létu stejně jako koupání, zmrzlina nebo sandály. Obvykle v červnu nebo v červenci se začne internetem šířit prezentace, že někdy v srpnu budeme svědky mimořádného úkazu – Mars bude na obloze stejně velký jako Měsíc. Dojde totiž k nejtěsnějšímu přiblížení rudé planety za desítky let. Je to samozřejmě nesmysl, každá planeta je na obloze vždy maximálně „jasnou hvězdou“. Ale divili byste se, kolik lidí tomuhle uvěří.

 

Líbačka Václava Klause

Hoaxy nemají žádné tematické hranice. Může to být cokoliv a přijít to od kohokoliv. Obvykle dostanete hoax od svého kamaráda, který ho dostal od svého kamaráda a ten od svého a tak dále.

 

Velmi často hoax před něčím varuje. Posledním škůdcem, který si nezadá s negativními hrdiny Hvězdných válek, má být Václav Klaus. Nikoliv však jeho pověstná amnestie, ale líbačka s manželkou na Karlově mostě:

 

NEMAŽTE!!!! PŘEČTĚTE SI A IHNED a předávejte dál.!!!!!!!!!! "Někdo posílá na první pohled velmi roztomilý obrázek (možná fotomontáž) Václav Klaus líbající se s Lívií na Karlově mostě. POZOR!!!! Pokud si foto stáhnete, přijdete o všechno !! Pevný disk se uvolní a spadne do kanálu a někdo na internetu (prý Al-Kajdá) dostane vaše přihlašovací údaje.!!!! Zmizí Vám peníze z účtů, budete odhlášeni ze zdravotního pojištění a vaše identita vymazána ze všech serverů státní správy!!!!!!!!!!!! Nestahujte za žádných okolností.!!!! Toto je informace od Microsoftu, včera šla do oběhu. Prosím, pošlete tuto zprávu dál. Podělte se s každým, kdo má přístup k internetu.

 

Hrádky s Wordem

Vazeny uzivatel internetu,

Pozor. Pozorne si precitajte nasledujuce pokyny. Mozu vam byt napomocne pri zisteny pritomnosti makro virusu WoRMS

Vcera sme dostali dvoletizu spravu od firmy AOL ze sa po sieti internet zacal sirit nebezpecny virus. Stale meni svoju podobu a preto sa proti nemu neda bojovat antivirovimi prgoramami. Jediny sposob ako zistit pritomnost tohoto makrovirusu ktory systematicky maze data z vaseho harddisku a odosiela hesla a ine chulostive osobne udaje na utajenu emailovu adresu tvorcu virusu. Vo viruse vsak bola objavena chyba pomocou ktorej sa da zistit pritomnost virusu.

1. otvorte si novy subor Word
2. napis: =rand(200,99)
3. stlac Enter a pockaj 3 sekundy
4. pokial sa neudeje nic je to v poriadku virus nastastie nemate. V pripade ze sa vam v subore zacne kopirovat text na niekolko stran na vasom harddisku je uz vyrus WoRMS nahraty.
5. odstranit sa da len tak ze vymazete vsetky subory s adresara:
C:\WINDOWS\system. Subory su uz totiz napadnute a jedina sanca ako zachranit aspon ostatne subory je zmazanie tychto
6. restartujte pocitac

Tuto spravu prosim poslite co najviac ludom prostrednictvom e-mailov, ICQ, SMS alebo aj akou kolvek inou formou. Pomozte tento makro virus odstranit.

S pozdravom spolocnost AOL company.

 

Vyzkoušet si to klidně můžete, opravdu tato funkce ve Wordu existuje a slouží k neškodné vizualizaci formátování dokumentů. První číslice v závorce mimochodem značí počet odstavců, druhá počet vět v odstavci. Můžete si s tím pohrát.

 

Funkce nemá samozřejmě nic společného s viry ve vašem PC. V žádném případě tak nemažte nic ze složky Windows.

 

Hra na city

Hra na city je zaručeným katalyzátorem pro šíření hoaxů. Ideální je nemoc, dítě, zvířátko. Nejlepší pak samozřejmě kombinace zmíněných. Jeden z novějších příkladů hoaxu, který se nešíří emailem ale prostřednictvím Facebooku:

 

NEIGNORUJTE TO PROSÍM...

Toto dítě má rakovinu.

Facebook je připraven zaplatit 3 centy za každé sdílení této fotografie. Nevím, zda je to pravda nebo ne, ale pojďme to všichni sdílet dále. Jedno tvé Sdílení nic nestojí, ani dva kliky myší nezaberou čas...

Pokud ti opravdu záleží na výzkumu boje s rakovinou a předcházení podobným osudům dětí, pak dej prosím sdílet, svým přátelům a známým.

> SDÍLEJ a LIKE < pro toto dítě... Díky všem dobrosrdečným lidem!

 

Oblíbeným tématem jsou také Romové

Šok v lékárně, INFORMUJ VŠECHNY!!!!!!

Do minulého týdne jsem to netušil, ale romové nemusí platit za léky. Byl jsem v lékárně koupit dětem kapky na kašel a do nosu atd. Přede mnou byla menšina, vybrali si léky a pak vytáhli papír ze sociálky, ... lékárnice ho potvrdila a odešli. Ptal jsem se, co to bylo a ona mi sdělila, že jsou sociálně slabí, tak jim stát platí léky.

Málem to se mnou seklo, zaplatil jsem 500,- Kč a naštvani šel domů. Pracuji, platím SP, ZP, daně - a to všechno na ně a jim podobným.

PROSÍM,SDÍLEJTE TO DÁL, S TÍM UŽ SE MUSÍ NĚCO UDĚLAT!!!!!

 

Ústní hoaxy

Hoax se kromě emailů a sociálních sítí může šířit také ústní formou. V Ostravě byla koncem roku 2013 několik dní velmi populární historka, že Vietnamcům už tolik nekvete prodej oblečení, a tak se vrhli na dráhu zločinu. Kromě pěstování marihuany prý začali unášet mladé ženy, které následně prodávají do ciziny na orgány. "Jedna známá jim prý utekla ze zamčené místnosti jen tak tak." Nic takového se samozřejmě nestalo.

 

Astronaut v katedrále

Tento hoax je už trochu staršího data, ale velmi zajímavý. Ukazuje, že hoaxy mají občas i reálný základ. Hrdinou téhle zprávy je fotografie astronauta v Nové katedrále ve španělské Salamance. Vzhledem k tomu, že muž na snímku opravdu vypadá jako astronaut a katedrála byla postavena v průběhu 16. až 18. století, máme na záhadu zaděláno. Jedná se o fotomontáž, podvrh nebo důkaz dávné návštěvy mimozemšťanů? Ani jedno, astronaut byl v katedrále vyobrazen počátkem 90. let jako oslava a symbol 20. století.

 

Astronaut v Salamce

 

Zdroje:
www.hoax.cz
Wikipedia
Maria Peagler, flickr.com

 

Další příspěvky autora: PK


Články ve stejných kategoriích:

Zábavné články   Internet   Václac Klaus   Hoax  


Kategorie Hoax

10 nej: Zfalšovaná UFO videa10 nej: Zfalšovaná UFO videa
Následující zfalšovaná UFO - videa byla jako hitparáda sestavena pro zábavu z nabídky na Youtube. Zájemci o fenomén UFO se na ni určitě rádi podívají. Je to poučné.


UFO spadlo u břehu Okinawy.  Je to pravda, není to pravda?UFO spadlo u břehu Okinawy. Je to pravda, není to pravda?
Do pobřežních vod ostrova Okinawa se 5. prosince 2012 zřítilo UFO, informovalo mnoho médií po celém světě. Fotka pořízená japonskou armádou je skvělá. Japonci slíbili, že UFO vyzvednou ze dna.


Konspirace – Střelba v Sandy Hook Konspirace – Střelba v Sandy Hook
Američané mají novou konspirační teorii. Její tvůrci nevěří, že popis krveprolití v základní škole v Newtownu je pravdivým obrazem skutečnosti. Bylo to jinak. Ale jak?


Medveděv: Mimozemšťané jsou mezi námi Medveděv: Mimozemšťané jsou mezi námi
Měla by to být zpráva první kategorie, ale do titulků světových médií zatím nepronikla. Premiér Ruska řekl novinářům, že mimozemšťané žijí na Zemi.


Ocean X team objevil jen čedičový polštář!Ocean X team objevil jen čedičový polštář!
Tajemný objekt na dně Baltského moře měl být potopeným UFO, starověkou stavbou nebo základnou nacistů, rušící elektronické přístroje. Hodně povyku pro nic a teď ticho. Byl to podvod?


Skleněné pyramidy na dně Bermudského trojúhelníku? Skleněné pyramidy na dně Bermudského trojúhelníku?
U pobřeží Kuby leží v hlubinách velké město s pyramidami. Struktury připomínající lidské stavby nalezl podmořský robot. Epochální objev je ale zřejmě jenom další hoax.


Pozor na podvodné číslo, nepřijímat hovory!Pozor na podvodné číslo, nepřijímat hovory!
Pozor! Číslo telefonu 420 477 100 111 nepřijímat hovory!!!! Zvednutím Vás někdo sprostě a drze okrade o 100Kč....


Rozhovor na téma: Jak se chovají farmaceutické firmyRozhovor na téma: Jak se chovají farmaceutické firmy
Přečtěte si rozhovor s bývalým generálním ředitelem farmaceutické firmy. Zaručeně se dozvíte mnoho zajímavých informací.


Kategorie Zábavné články

Zábava nebo záhada? Cola & Mentos...Zábava nebo záhada? Cola & Mentos...
Pokusy s Coca Colou Light a bonbóny Mentos patří do kategorie zábavné fyziky. A o zábavu opravdu není nouze. Občas jde i o tělesné výčnělky. Víte, že záhada bouřlivé reakce byla odhalena teprve nedávno?


Komáři milují alkoholKomáři milují alkohol
Pokud se chcete vyhnout komárům, nepijte pivo, vzkazují vědci.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí