internetWEEK.cz menu TOPlist

Tajemství Hagenova zvonu

Tajemství Hagenova zvonu

I v ČR existují lokality, kde pocítíte strach z neznáma. V ruinách starých hradů, komnatách nádherných zámků, nebo v temném podzemí - tam všude se prý můžete setkat se záhadnými jevy, jedním z nich je i Hagenův zvon.

Tajemství Hagenova zvonu

Kdo by neznal krásné lomy Velké a Malé Ameriky, ale málo kdo už zná tajemství, jenž se kolem tohoto krásného místa plíží, jako nezvaný host. Pojďme to prozkoumat


Co skrývá divoká a skalnatá krajina Českého krasu? Hovoříme o každoročním cílu několika romantických duší a rodin. Mnozí z vás možná už vytušili, o jakou lokalitu vlastně kráčí a těm co stále tápou, prozradíme, že jde o opuštěné lomy mezi Karlštejnem a Mořinou propojené spletitými, podzemními chodbami. Ano, mluvíme zde o Velké a Malé Americe. Na toto velice krásné místo se však váže tajemná pověst o přízraku německého vojáka Hagena. Již bylo zaznamenáno spousta svědectví, jež vyprávějí o tajuplných krocích rozléhajících se zákoutími jeskyň, či spatření záhadné osoby na nepřístupných místech. Ovšem je mu také přiřazována lidská nešikovnost v podobě nešťastných pádů ze srázů.

Kdo byl vlastně Hagen?

Jde o německého vojáka, který v roce 1945, jako jediný přeživší nalezl úkryt ve zdejším podzemí, před skupinou partyzánů. Labyrint podzemních chodeb České Ameriky se stal na dlouhé měsíce jeho domovem, i vězením. Žijící ve tmě, vlhku a tichu se z Hagena postupně stával šílenec. V okolí se prý táborníkům ztráceli potraviny a od těch dob si začali trampové vyprávět nejrůznější pověsti o vojáku Hagenovi.

Mizející lidé

1. Jednoho letního večera se dívka jménem Hanka vydala od táborového ohně vykonat potřebu a za cíl si zvolila přilehlou štolu. Když se dívka dlouho nevracela, vydal se jí hledat její přítel. Jediné co po dívce zbylo, byla baterka, kterou našel v místech, kam si šla Hanka odskočit. Společně s přáteli prohledali všechna dostupná místa a neustále volali její jméno. Bohužel jedinou odpovědí byla jejich ozvěna, dívčino tělo se nikdy nenašlo.

2. Skupinka trampů tábořící poblíž Hagenovi studánky, zažili něco podobného. Dva se vydali, k již zmíněné studánce pro vodu (dříve byla pitná). Zatímco jeden z nich nabíral vodu do nádoby, druhý podle pověsti 3x rozezněl zvon a hlasitě zvolal Hagenovo jméno "Hagene, přistup blíž" v ten moment jako by se v jeskyni něco hnulo a přibližovalo se to k obou mladíkům. Odvážnější z nich si byl jist, že je chtějí vystrašit kamarádi od ohně a chtěl vystrašit on je, načež se přikrčil, aby nebyl tolik vidět. Ovšem druhý tramp, už nebyl tak statečný a dal se na útěk. Když doběhl k ohni, zjistil, že všichni kamarádi jsou na svých místech, takže kroky, jenž slyšeli u studánky, museli patřit někomu jinému. Kamaráda, již od té doby nikdo nespatřil.

V roce 1997 se skupinka amatérských průzkumníků vydali nafotit tamní prostory. Při fotografování si nikdo ničeho nevšiml a o to víc bylo překvapující spatření chuchvalců mlhy na snímcích zachycující jeden a tentýž úsek chodby. Zvláštní je, že tato chodba byla focena dvěma fotoaparáty a oba vykázali stejný úkaz v podobě mlhy. Po odborné expertíze došlo k závěru, že nejde o trik ani fotomontáž.

Kdo z vás navštívil Českou Ameriku a znal pověst o Hagenovi? Kdo z vás by zkusil rozeznít Hagenův zvon? Možná, že už máte dobrý tip na výlet s přáteli v létě...

 

Zdroj: satanka19.blog.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Hagenův zvon   ČR   Česká republika   Mořina   Velká Amerika   Malá Amerika   Mystéria   K zamyšlení   Z domova  


Kategorie Velká Amerika

Velká Amerika a Mexiko – místo úmrtí mnoha lidíVelká Amerika a Mexiko – místo úmrtí mnoha lidí
Málokdo ví, že kousek od Prahy se nachází příroda, která každého chytne za srdce. Lomy s průzračně čistou vodou přitahují návštěvníky. Ne všichni ale tuší, co vše se zde odehrálo!


Kategorie ČR

Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávnýKdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný
„Kdo navrhuje třináctý důchod, není svéprávný“ pravil podle ČT 24 pan Schwarzenberg.


Legalizace všimného = nadstandardLegalizace všimného = nadstandard
„Češi si nechtějí připlácet na zdraví“, hlásá úvodní titulek sobotních Lidových novin. Článek pod ním shrnuje výsledky průzkumu, dle nějž by si pouze 8% zpovídaných rádo pravidelně hradilo nadstandardní zdravotnickou péči....


Lovci bouří existují i v ČR!Lovci bouří existují i v ČR!
Stormchasing (sledování bouří) je náplní hlavně amerických meteorologů. Vychází to ze skutečnosti, že se v áleji tornád v USA ročně vytvoří několik set tornád, která způsobují značné škody na majetku a bohužel i smrtelná zranění.


Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry?
Proč v diskusi o reformě českého zdravotnictví není slyšet psychiatry? Pár důvodů bych měl.....


Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948Tajný americký dokument o ČSR z roku 1948
Americký velvyslanec v dubnu 1948 napsal o nás dopis. Pochopitelně tajný. Ten v roce 1991 přeložil Petr Mareš a 8. ledna 2009 ho ve svém politickém zápisníku Události, zveřejnil známý komentátor Bohumil Doležal.


Korupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politikaKorupce je, když někdo uplatí úředníka nebo politika
Petr Mach radí, jak zlikvidovat korupci v České republice.


Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula alias David G. Kamenný
Bývalý starosta Břeclavi Dymo Piškula (SNK ED) žil dva životy. Jako Dymo Piškula řídil město, jako David G. Kamenný psal básně.


Na Wikileaks zveřejnili depeše z PrahyNa Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy
Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.


Na každou svini se vaří vodaNa každou svini se vaří voda
Bojujeme proti korupci. Ale spíše jen předstíráme, že se snažíme o potření korupce.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí