internetWEEK.cz menu TOPlist

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Genetické inženýrství umí nepředstavitelné věci. Je však správné hrát si na Bohy a měnit dlouhodobě vyvíjené přírodní mechanismy? Neposouváme hranice etiky a bezpečnosti za neúnosnou mez? Čína si z toho očividně hlavu nedělá...

 

Čína geneticky upravila 300 krav – dojí lidské mateřské mléko!

Genetické inženýrství

Genetické upravování rostlin a zvířat začalo ve jménu porozumění. Zejména poznání, které geny a jak ovlivňují lidské nemoci. Cukrovku, rakovinu. Například bakterie produkující inzulin jsou na trhu již od roku 1982. Od geneticky modifikovaných řas se očekává, že budou produkovat ropu nebo přímo použitelnou naftu a tím zachrání lidstvo, až ložiska vyschnou. V praxi již takové řasy jsou, průmyslová výroba jen čeká na trvalý vzestup ceny ropy.

 

S časem se genetické inženýrství ve velkém uplatňuje v zemědělství, kterému umožňuje vyvíjet rostliny odolné proti svým přirozeným škůdcům díky vloženým genům jiných druhů, které si odolnost našly přirozeně. Celý svět hledá etické hranice, kam až lze zajít. Jednotlivé země toto řeší jinak. Tam, kde se výzkum raději definitivně neukončil, se hranice únosného posouvají stále dál. A to zatím nemluvím o Číně.

 

Čína a další plán vzestupu?

Vypadá to, že Čína zavelela k další steči na cestě stát se světovou mocností číslo jedna. Genetika je pro ni ve zdráhajícím se světě klíčem k úspěchu. Pěstují ve velkém geneticky modifikovanou rýži odolnou proti hmyzím škůdcům. Také kukuřici, navíc upravenou tak, aby z ní prasata absorbovala více živin. Brambory, rajčata. Technické plodiny pro průmyslovou výrobu a následný levný vývoz do celého světa.

 

V případě rostlinné výroby není Čína jedinou zemí fandící GMO. V případě modifikovaných zvířat se svět stále zdráhá a řada výzkumů byla pro hlasité protesty raději ukončena. Podobný výzkum upravených dojnic například ukončila Austrálie, a to již v rané fázi. Nejen z etických důvodů, ale i pro řadu technických otázek s nejasnými odpověďmi. Co se jednou stane?

 

Profesor Ni Ling, který geneticky upravil a dále vyšlechtil krávy do úctyhodného stáda tří stovek kusů, vidí v možné produkci lidského mateřského mléka obrovský potenciál. Aby ne. Náhradní kojenecká strava je celosvětově mega byznysem. A je možné, že jeho mléko bude pro kojence téměř tak blahodárné, jako to pravé. V tuto chvíli mléko prochází testy a očekává se, že již za tři roky bude na pultech supermarketů.

 

Historicky Čína ukázala, že na své cestě k vzestupu hodlá hledět jen přímo. Když Mao zavelel k průmyslovému vzestupu poprvé, zemřelo 30 milionů lidí. Tedy shodný počet mrtvých, jako civilních obětí 2. světové války na celém světě. Když se Čína rozhodla dobít vesmír, rozstřelila v roce 2007 demonstrativně satelit na oběžné dráze. Zbytky Feng Yun 1C téměř zdvojnásobily množství kosmického bordelu. A to od samotného počátku vesmírných letů. O lidských právech se sice mluví čím dál méně, ale nenechte se mýlit. Úroveň lidských práv a cena života v Číně jsou stále stejné. To jen svět potřebuje čínské peníze.

 

Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/krize/cina-nechce-pomoc-zadarmo >>>

 

Kde je hranice etiky GMO?

Ve chvíli, kdy se genetickému inženýrství dala zelená pro blaho lidstva, je těžké hledat hranice. Prací vědců je hledat stále další a další možnosti a rozdíl mezi možným a využívaným v praxi je již dnes propastný. Zemře-li vám blízký člověk jen proto, že jsme z etických důvodů něco odmítli, bude to bolet. Ale kam až můžeme zajít? Možná nás s GMO jen straší, stejně, jako ohledně globálního oteplování. Nebo také ne.

 

Pandořina skříňka, ať je v ní cokoliv, je však dávno otevřená. Přivíráme-li ji u nás, tak Čína se rozhodně nebojí. A nikdo s tím nehne.

 

Čtěte na internetWEEK.cz
http://internetweek.cz/zmutovane-geny/proc-zvirata-geneticky-upravene-plodiny-odmitaji >>>

 

Zdroje:
http://wakeup-world.com/2012/06/20/science-gone-mad-china-develops-300-genetically-modified-dairy-cows-for-human-breast-milk-production/

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Čína   Byznys   Geneticky modifikované potraviny   GMO   Genetika  


Kategorie Genetika


Tutanchamon: Faraon z KavkazuTutanchamon: Faraon z Kavkazu
Testy DNA zjistily, že mužští předkové slavného faraóna Tutanchamona přišli od Černého moře. Jeden z potomků tohoto vládce žije na Moravě. Otazníky nad původem vládců Egypta však zůstávají.



Epochální objev: Záhadná lidská DNA nalezena!Epochální objev: Záhadná lidská DNA nalezena!
„Cizí“ DNA - starou asi dva miliony let - objevil v Africe dr. Joshua Akey. Možná se mu podařilo najít důkaz genetického zásahu do DNA našich dávných předků.



Mimozemský původ lidské DNA?Mimozemský původ lidské DNA?
Skupina výzkumníků pracujících na Projektu lidského genomu údajně učinila ohromující objev: tzv. nekódující sekvence lidské DNA jsou genetickým kódem mimozemských životních forem. Zapátrali jsme po původu této informace.



Pohlaví dítěte má na svědomí jen a pouze muž!Pohlaví dítěte má na svědomí jen a pouze muž!
Kolik mužů již opustilo své ženy jen proto, že jim nedaly syny. Ukončeme proto tento zakořeněný mýtus. Pohlaví potomků mají na svědomí výhradně muži…



Proč zvířata geneticky upravené plodiny odmítají?Proč zvířata geneticky upravené plodiny odmítají?
Proč zvířata geneticky manipulované plodiny odmítají nikdo neví, ale pokud je musí žrát laboratorní zvířata, nedopadá to dobře. A co na to člověk?


Kategorie Geneticky modifikované potraviny


Bakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjelaBakterie E. coli byla vyrobena bioinženýrsky, aby zabíjela
Hra s obviňováním zeleniny nadále pokračuje v celé EU, kde superodolný kmen e. coli postihuje pacienty a plní nemocnice v Německu.


Kategorie GMO


Neviditelná nukleární hrozba v jídleNeviditelná nukleární hrozba v jídle
Američané, kteří nenakupují pouze bio-potraviny, jsou nevědomými účastníky největšího potravinového experimentu, jaký kdy historie zaznamenala. Potraviny jsou zhodnocovány kobaltem 60, aby byly bezpečnější…



Geneticky upravená kukuřice vyvolává zděšeníGeneticky upravená kukuřice vyvolává zděšení
Ruské úřady pozastavily import geneticky upravené kukuřice firmy Monsanto kvůli obavám z rakoviny na základě alarmujících výsledků výzkumu francouzských vědců.


Kategorie Byznys


Cukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučeníCukrovarnický průmysl si koupil vědce, aby manipulovali výživová doporučení
Vědci z Harvardu byly zaplaceni za bagatelizaci vlivu cukrů na srdeční onemocnění. Je to již přes 50 let. Ale vliv jejich výživových doporučení je vidět i v současnosti. Zřejmě stojí i za dnešní epidemií obezity. Jak je to tedy s cukry?



Válka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném prouduVálka o lék na Alzheimerovu nemoc v plném proudu
O nadějném novém léku slýcháme celkem často. Všichni světoví lídři na něm intenzivně pracují. Všichni jej nutně potřebují a někteří jsou již ve třetí fázi. Ale analytici jim dávají šanci na úspěch pouze okolo 15 procent…



Sledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemiSledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemi
Jak jde čas v kauze, kterou nastartoval Volkswagen. Upravil software aut tak, aby byla ekologická jen v testu. Průběžně aktualizované moderované rozcestí... Jourová: Odškodnění i pro Evropu?



Jak vybrat virtuální kancelář?Jak vybrat virtuální kancelář?
Co je virtuální kancelář? Docela kamenná kancelář založená na principu sdílení prostor a administrativního personálu. Ale výběr kanceláře není jen tak. Ani právníky a účetní nevybíráte pouze podle ceny, nebo modelek na webu! Na co si dát pozor?



Co vás velký byznys naučí o kultuře podnikáníCo vás velký byznys naučí o kultuře podnikání
Cílem vysoké kultury podnikání je zajistit, aby vaši zaměstnanci byli šťastní a produktivní. Když je máte, tak od vás nebudou utíkat a navíc budou přitahovat do vaší firmy další nové talenty...



Co by miliardář Warren Buffett učil své dětiCo by miliardář Warren Buffett učil své děti
Warren Buffett, americký miliardář, čtvrtý nejbohatší člověk na světě, radí, jak vychovávat děti. Vztah k penězům je důležité začít pěstovat co nejdříve.



Automobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomikyAutomobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomiky
Automobily zaměstnávají 5% ekonomicky aktivních obyvatel. Tvoří však téměř čtvrtinu HDP s tržbami okolo 865 miliard korun. A stát nešetří dalšími pobídkami v tomto sektoru…



Facebook nafoukl obří internetovou bublinuFacebook nafoukl obří internetovou bublinu
Největší sociální síť se pořádně praštila přes kapsu, za 19 miliard dolarů koupila mobilní aplikaci WhatsApp. Proč to Facebook udělal a je cena přemrštěná?



Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.



Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?Proč doopravdy má pracovní týden 40 hodin?
Přemýšleli jste někdy nad tím, proč doopravdy má pracovní týden v západním světě (až na pár drobných korekcí) čtyřicet hodin? Malé zamyšlení vás možná překvapí…




COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí