internetWEEK.cz menu TOPlist

Jak dlouho zůstávají naše elektronické stopy na internetu?

Jak dlouho zůstávají naše elektronické stopy na internetu?

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak dlouho zůstávají texty nebo fotografie, které jednou umístíte na internet, nadále přístupné, aniž byste o to nadále stáli?

Jak dlouho zůstávají naše elektronické stopy na internetu?

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jak dlouho zůstávají texty nebo fotografie, které jednou umístíte na internet, nadále přístupné, aniž byste o to nadále stáli? Přitom i zpočátku nevinně vyhlížející profil s fotkami z teenagerovských let vám může později způsobit vážné problémy v profesním životě.


Až se budete za několik let ucházet o zaměstnání, může se vám docela dobře stát, že vás bude neuvážené umísťování informací o sobě na internet pořádně mrzet. Výsledky nedávného průzkumu potvrdily, že velké množství personálních agentur, které zprostředkovávají práci, ale i personálních oddělení ve firmách zkoumá při náboru nových zaměstnanců minulost kandidátů na internetu.


I vám se tak může snadno stát, že po zadání vašeho jména do internetového vyhledavače nebo prostřednictvím vyhledávání příspěvků na blozích či prohlížením fotek a veřejně dostupných komentářů na sociálních sítích na vás budoucímu zaměstnavateli doslova „vypadne“ řada údajů, které byste si zrovna za rámeček nedali. Nepromyšlený příspěvek pak může značně zkomplikovat vaše snahy o přijetí. Takových malých kostlivců může být po letech více a zbavit se jich je mnohdy téměř nemožné…


To, že budoucí zaměstnavatel nebo personální agentura vyhledává informace žadatelů na internetu, není dnes něčím výjimečným. Důsledky, které z toho plynou, jsou až zarážející. Podle průzkumu 70 % amerických personalistů přiznalo, že už v minulosti odmítli některé uchazeče právě kvůli jejich internetové minulosti. Nejčastěji se jednalo o nevhodné fotky, kontroverzní vyjádření v on-line fórech nebo členství v určitých on-line komunitách.


Internet do značné míry ukončil dobu, kdy jste mohli spoléhat na to, že se časem na vaše názory pozapomene a že se zaměstnavatel nikdy nedozví, co jste si psali s kamarády nebo že jste byli například aktivními účastníky demonstrací proti společnosti, v níž nyní žádáte o pozici manažera. Dnes je třeba v tomto směru více přemýšlet a zvažovat, co o sobě prozradíte. Stopy, které po sobě na internetu zanecháváte, nejsou už nikdy na sto procent zcela vymazatelné.


U nás se v současné době české firmy o on-line aktivity uchazečů o práci zajímají jen zběžně. Zatím… Přemýšlejte však již dnes, jaký „studijní materiál“ jim možná připravujete pro dobu, kdy se zaměstnavatelé i personalisté přiučí od svých zahraničních kolegů.

 

Zdroj: Zdroj: BIZ, Jan Šimek: Útěk z kybernetické minulosti,

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Z domova   Sociální sítě   Internetové vyhledavače   Internet   Fotky  


Kategorie Internet

Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?


Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...


Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!
Buďte s námi i na sociálních sítích. Pomozte nám tvořit kvalitní obsah!


Čeština a internetové webyČeština a internetové weby
Je to téma, o kterém se mluví spíše nepřímo v diskusích pod články. Jak moc je důležitá kvalitní čeština na zpravodajských webech?


Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.


Populární hoaxy dnešních dní Populární hoaxy dnešních dní
Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.


RSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolouRSS pohodlně, aneb mějte obsah pod kontrolou
Někteří lidé považují RSS za přežitek, jiní na něj nedají dopustit. Představujeme vám pěknou aplikaci, díky které můžete mít články z internetWEEK.cz i dalších zdrojů pěkně na dosah ruky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí