Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Vymítání ďábla skončilo smrtí

Vymítání ďábla skončilo smrtí

Exorcismus – vyhánění ďábla pomocí jména Ježíše Krista s biblí v ruce. Křesťanské církve stále považují exorcismus za relevantní nástroj boje se zlem.

Vymítání ďábla skončilo smrtí

Rumunský kněz Daniel Corogeanu byl odsouzen na sedm let do vězení za účast na exorcistickém obřadu, při kterém „pacient“ nepřežil. Stalo se v roce 2005 a obětí byla mladá jeptiška Irina Corniciová. Kněz přivázal za asistence řeholnic Irinu na kříž, ucpal jí ústa ručníkem a potom byla ponechána pět dnů bez potravy a vody. Corogeanu prohlásil, že rituál měl z 23leté ženy vyhnat ďábla. Corniciová zemřela 15. června 2005 na udušení a dehydrataci. Mladá řeholnice byla zřejmě schizofrenička a křesťané v jejím okolí si to vyložili jako posedlost ďáblem.

 

Odsouzený kněz prohlásil, že se necítí vinen její smrtí: „Smrt Iriny Conriciové nebyla způsobena tím, že jsme ji drželi pod zámkem. Svázali jsme ji, protože se neustále tloukla a zraňovala a nakonec by stejně zemřela. Přiznávám, že jsem ji svázal a nacpal jí ručník do pusy a tak ji ponechal pět dnů…Pomáhaly mi čtyři řeholnice a hlídaly Irinu celou dobu. Potravu a vodu odmítala. Jediné, co přijímala, byla svěcená voda…moje největší chyba byla, že jsem zavolal záchranku, když se přestala hýbat…Kdybych záchranku nezavolal, bylo by jí dnes dobře. Bylo to poslední stádium jejího exorcismu a je normální, že člověk posedlý démony omdlí, když modlitby skončí. Zřejmě by se potom zotavila.“

 

Corogeanu považuje exorcismus za „zcela normální“ a ze smrti ženy obvinil záchranáře, kteří podle něj dali Conriciové příliš velkou dávku adrenalinu. Soud jeho obhajobu neuznal a poslal ho za mříže. V současnosti je tento 33letý rumunský kněz na svobodě. Podle jeho příběhu byl natočen film „Beyond the Hills“, který získal cenu na festivalu v Cannes.

 

Ďábel stále žije?

Podobných případů, kdy vyhánění ďábla z těla i v současné době končí smrtí, je samozřejmě víc – týká se většinou mladých lidí. Například v roce 2003 nepřežil rituál vymítání zlých sil 8letý autistický chlapce v Milwaukee v USA, který na něm praktikovali členové místní církve. V roce 2009 vymítali členové rodiny ďábla z Naily Mumtazové a dotyčná rovněž nepřežila, stalo se v Anglii.

 

Podle chorvatských novin kněz Corogeanu plánoval po svém propuštění založit na památku mrtvé řeholnice nový klášter, ale setkal se s hněvivou reakcí lidí ve východním Rumunsku.

 

Přestože se současné křesťanské církve tváří moderně, mají efektivní public relations, podílejí se na školství a na charitě, někdy se zapomíná, že kořeny tohoto náboženství jsou pevně ukotvené v myšlení starém více než 2000 let. Současný papež František prohlašuje, že Ďábel skutečně existuje. Známá irská spisovatelka Lorna Byrneová tvrdí ve své autobiografické knize „Andělé v mých vlasech“, že se osobně setkala s Bohem i s ďáblem. Byrneová se proslavila svým svědectvím o existenci andělů a jejich zásazích do lidských osudů, o čemž napsala několik knih.

 

Andělé se vracejí. Lorna Byrne je vidí a povídá si s nimi. Emil Páleš anděly vědecky zkoumá. Rupert Sheldrake napsal Fyziku andělů. Přesto zůstávají nebeské bytosti záhadou.
Nepřehlédněte | Fenomén: Andělé jsou tady! >>>

 

Kritický pohled na působení současných církevních exorcistů nabízí například belgický léčitel Alfons Ven:

 

Tradiční lékařská péče ho nezachránila před následky zásahu elektrickým proudem. Léčil se sám a potom přišla vize, která z něj udělala slavného homeopata a úspěšného léčitele.
Nepřehlédněte | Podivuhodný příběh léčitele Alfonse Vena >>>

 

Zdroje: wikipedia.org, http://news.discovery.com/human/psychology/priest-involved-
in-exorcism-death-released-from-prison-140722.htm
http://mindly.org/tutorial/howto/Perform_a_Christian_Exorcism

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Exorcismus   Smrt   Zajímavosti ze světa  


Kategorie Exorcismus

Exorcismus – interview s ďáblem Exorcismus – interview s ďáblem
Je exorcismus nesmyslná pověra, šamanská technika nebo ještě něco navíc? S posedlostí mohou souviset přivtělené duše a elementálové. Také psycholog Stanislav Grof se s člověkem posedlým ďáblem setkal.


Exorcismus II. - pravdivý příběh vymítání ďáblaExorcismus II. - pravdivý příběh vymítání ďábla
V noci mučí jejich tělo křeče, mají pocit, že je ovládá neviditelná síla, jsou agresivní, mění se jim hlasy a barva očí. Jsou skutečně v moci ďábla, nebo jsou jen vážně nemocní a potřebují pomoci?


Exorcismus I. - pravdivý příběh vymítání ďáblaExorcismus I. - pravdivý příběh vymítání ďábla
Většina z nás má štěstí, že hororové scény sleduje jen v televizi. Ale existují tací, kteří si doslova prošli peklem. Vydejme se společně za jedním z nich. Jeho utrpení bylo skutečné, nikoliv hrané!


Kategorie Smrt

Steve Jobs a jeho poslední  slova: Fake!Steve Jobs a jeho poslední slova: Fake!
Na smrtelné posteli měl pronést slova, u kterých se tají dech. Příliš se hnal za penězi a málo lásky dával svým bližním. A začal věřit v Boha. Kdo má trochu tušení, jak Jobs přemýšlel a fungoval, nemůže uvěřit. Tak nevěřte, je to nesmysl!


Taťjana  Bělousová vstala z mrtvýchTaťjana Bělousová vstala z mrtvých
Ukrajinka oživla po třech dnech klinické smrti. To je jen jedna část neuvěřitelného života komunistky, která konvertovala ke křesťanství v SSSR. Ve své výpovědi vydává šokující svědectví o životě v komunistické říši.


Magická čísla kolem Ivety BartošovéMagická čísla kolem Ivety Bartošové
Tragický konec zpěvačky upoutal velkou pozornost. Velmi brzy si někdo všiml, že v jejím konci sehrálo zvláštní roli číslo 29.


Zážitky blízké smrti amerických vojákůZážitky blízké smrti amerických vojáků
Mysteriózní odchod z tohoto světa nebo vystoupení z těla zažilo v boji mnoho vojáků, ale málokdo o tom mluví. Neradi vzpomínají na hrůzy války, ale jejich příběhy jsou velmi zajímavé.


Recenze: Anitu Moorjani vyléčila smrtRecenze: Anitu Moorjani vyléčila smrt
Světový bestseller Anity Moorjani přináší nejen její pohled za dveře smrti a zázračné uzdravení z rakoviny, ale v neposlední řadě i její filosofii, ke které se díky utrpení a setkání se smrtí propracovala.


Prožitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDEProžitky sdílené smrti nabourávají vědecké vysvětlení NDE
Shared-death experience je fenomén, který zkoumal Raymond Moody. Lidé, kteří jsou v přítomnosti umírající osoby, mají někdy zvláštní vjemy deformovaného prostoru, vidí světelný tunel nebo mají pocit, že se vznášejí.


Fenomén: Předtucha smrti Fenomén: Předtucha smrti
Historek o předtuše smrti existuje nespočetně. Smrt je záhadný fenomén, se kterým se pojí podivné věci mezi nebem a zemí. Jednou z těch podivných věcí je předtucha. Včetně 11. září 2001...


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí