internetWEEK.cz menu TOPlist

Lance Armstrong: „Bez dopingu nešla Tour de France vyhrát“

Lance Armstrong: „Bez dopingu nešla Tour de France vyhrát“

Lance Armstrong se přiznal k dopingu. A prohlašuje, že v dobách, kdy závodil na Tour de France, nebylo možné, aby vítězství bez dopingu získal...

Lance Armstrong: „Bez dopingu nešla Tour de France vyhrát“

Byla to sázka na cyklistické nadání či pouze velice dobrý doping? Na to se asi v případě Lance Armstronga ptal nejeden fanoušek. Armstrong musel být zajisté vynikající cyklista, ale nyní je i bez pochyb, že jeho samotné nadání nestačilo k tomu, aby získal sedm vítězství na Tour de France.

 

Armstrong získal první místa v roce 1999 až 2005, všechny mu však po prokázání dopingu byly odebrány. „Mé jméno bylo vymazáno ze seznamu vítězů. Tour de France se ale jezdila v letech 1999 až 2005, pokud se nemýlím, a kdo byl jejich vítězem? Já jsem o své vítězné trikoty nepřišel,“ prohlásil Američan. „Tour de France? Ne, nebylo možné vyhrát bez dopingu,“ prozradil deníku Le Monde.

 

Armstrong navíc upozorňuje, že celá aféra, která byla odkryta americkou antidopingovou organizací USADA však cyklistice nijak nepomohla. „Já jsem nebyl ten, kdo doping vynalezl a ani jsem nebyl posledním, u koho to skončilo, byl jsem pouhou součástí,“ upozornil. „USADA (americká antidopingová organizace) zničila život jednoho člověka, ale nepodařilo se, aby jakkoliv prospěšně přispěla cyklistice,“ dodal Armstrong, který dále upozorňuje na to, že o tom, že cyklisté doping pobírali, se vědělo i na těch nejvyšších místech. Fanoušci najdou další informace ze světa sportu i možnost tipování na bet365.

 

Nepřehlédněte: Čemu věřit ve sportu? Co je fakt a co fikce?

 

Zdroj: http://www1.skysports.com/cycling/news/15264/8796697/Lance-Armstrong-claims-it-was-impossible-to-win-Tour-de-France-without-using-drugs
Foto: http://www.flickr.com/photos/bike/

 

Další příspěvky autora: Eva Liba


Články ve stejných kategoriích:

Doping   Sport  


Kategorie Doping

Podle Ullricha by měl Armstrong dostat své tituly zpátkyPodle Ullricha by měl Armstrong dostat své tituly zpátky
Jan Ullrich, vítěz Tour de France a za Armstrongem třikrát druhý, prohlásil: „Já bych tituly z Tour de France Armstrongovi vrátil, tak to prostě tehdy chodilo. Nikomu to nijak nepomáhá, když se škrtá v listině vítězů..."


Čemu věřit ve sportu? Co je fakt a co fikce?Čemu věřit ve sportu? Co je fakt a co fikce?
Uplácení, sázení a doping. Velké peníze a nástroj moci. Je tu ještě místo pro soupeření a ideály? Existuje čistý sport, jak tvrdí desetibojaři Dvořák a Šebrle? Nebo silový trojbojař Jakub Sedláček?


Špičkoví sportovci milují steroidyŠpičkoví sportovci milují steroidy
Špičkoví sportovci i jejich trenéři neustále spekulují nad novými možnostmi, jak posunout výkonnostní hranici ještě dál a přitom se vyvléci ze sítě přísných pravidel dopingové kontroly. Proto přichází na řadu chemie.


Kategorie Sport

Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!Kam na lyže za zábavou? Jedině na Sibiř!
Každý rok to umí na Sibiři pořádně roztočit. Na závěr lyžařské sezóny musí všichni do plavek. Každým rokem je jich víc a víc. Podívejte se na velkou foto a video galerii!


10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví10 rad čínského mistra, jak zůstaneme mladí a zdraví
Zdraví je důležité, ale ne vždy se nám chce pro zdraví něco dělat. Šaolinský mistr Šifu Yan Lei, z 34. generace bojového umění kung fu, nám radí, jak si zachovat zdraví a mládí co nejdéle. Je potřeba začít hned.


Podle Ullricha by měl Armstrong dostat své tituly zpátkyPodle Ullricha by měl Armstrong dostat své tituly zpátky
Jan Ullrich, vítěz Tour de France a za Armstrongem třikrát druhý, prohlásil: „Já bych tituly z Tour de France Armstrongovi vrátil, tak to prostě tehdy chodilo. Nikomu to nijak nepomáhá, když se škrtá v listině vítězů..."


F1: Zábava či Sport?F1: Zábava či Sport?
Mnoho lidí si už řadu let pokládá otázku, zda je Formule 1 sport, či pouhý druh zábavy. Na rozdíl od jiných zemí, Indie na závody Formule 1 pohlíží jako na pouhý druh zábavy.


Kdy je ten správný čas odejít?Kdy je ten správný čas odejít?
Sportovní kariéra není jako ostatní povolání. A pro každého sportovce je čas odchodu velkým rozhodnutím.


Stříbrné šípy z Formule 1 mají kořeny v Novém JičíněStříbrné šípy z Formule 1 mají kořeny v Novém Jičíně
Jen málokdo z fanoušků Mercedesu ví, že jejich stříbrné šípy mají kořeny v Novém Jičíně.


Když se fotbalové hřiště promění v bojovéKdyž se fotbalové hřiště promění v bojové
Násilí do sportu nepatří, ovšem ne vždy tomu tak opravdu v realitě je. Není totiž tak úplnou výjimkou a to zejména v řadách fanoušků, že sport berou jako výmluvu k různým výtržnostem.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí