internetWEEK.cz menu TOPlist

Varnsdorf, Nový Bor a Šluknov. O co jde?

Varnsdorf, Nový Bor a Šluknov. O co jde?

Zaráží mě, kolik lidí dělá, že se jich tento problém netýká a vrcholem všeho je, když někdo dokáže normální původní obyvatele odsuzovat za to, že již nevědí kudy dál ...

Varnsdorf, Nový Bor a Šluknov. O co jde?

E-mailem jsme obdrželi velmi zajímavý názor k dění na severu Čech. Téma je utlumené policejní přítomností za hromadu peněz nás všech, přesto stále výbušné. Politické špičky se tváří, že o nic nejde. Nebo si na problému soužití přizpůsobivých s nepřizpůsobivými hřejí politickou polívčičku. Postojů k této věci po mačetovém masakru v baru je celá řada. Tento nepochybně pochází zevnitř. Proto mě oslovil.

 

Několik málo slov k Varnsdorfu, Novému Boru a Šluknovu.

Zaráží mě, kolik lidí dělá, že se jich tento problém netýká a vrcholem všeho je, když někdo dokáže normální původní obyvatele odsuzovat za to, že již nevědí kudy dál a zoufalými pokojnými protesty chtějí na problém, který se týká úplně všech obyvatel naší republiky, upozornit.

 

Ve Šluknovském výběžku se nedělo nic mimořádného, co se týká severu Čech (jen krádeže, loupeže, bordel, rasistické útoky na původní obyvatelstvo) a nikdo se o to nezajímal, až dokud procikánské cenzuře neutekla rádoby senzacechtivá zpráva o "mačetovém masakru".

 

Samozřejmě, že o cikánech v původní zprávě nepadlo ani slovo, ale každý pochopil, o co vlastně šlo. Češi nikdy nebyli a ani nejsou žádní rasisté (viz třeba vztah k rákosníkům).

 

Nikdo ale nemá rád příživníky a parazity. Naopak, každý rád pomůže potřebným (viz. solidarita třeba při povodních).Pokud ale máme trvale živit někoho, kdo nepracuje, dělá bordel, krade a má se lépe než ten, kdo ho živí, pak je asi opravdu "něco shnilého ve státě českém".

 

A pokud se tento příživník odvděčuje tím, že své živitele přepadá, okrádá, uráží a zesměšňuje za podpory vlády, justice a médií, pak zákonitě každého soudného člověka tento stav musí jednou přestat bavit!!!!

 

No a tak jsme se nakonec všichni stali "rasisty".

 

"Rasisty" jsme proto, že chceme, aby zákony platily pro všechny stejně? Aby menšina nebyla protěžována na úkor většiny? A když nasraní, cikány terorizovaní obyvatelé vyjdou do ulic, tak je za výsměchu a křepčení "nepřizpůsobivé menšiny" zmasakrují ozbrojené složky, které si tito řádní občané platí proto, aby je chránily?

 

A cikáni? - množí se jak králíci a na sever Čech se brzy nevejdou.... Nebude to dlouho trvat a brzy budete mít nové, nepřizpůsobivé sousedy i vy, kterých se dění ve Šluknovském výběžku momentálně netýká. Pak bude pozdě litovat, že se vás "Varnsdorf" netýkal. Pamatujte, že ve "Varnsdorfu se bojuje i za Prahu!!!"

 

P.S.: Kdo nežil v Chomutově, Mostě, Litvínově, Teplicích, Ústí a teď i "Šluknovu", tak o cikánech nic neví. Že u vás na vesnici, žijí Horváthovi a jsou slušní, pracují a jsou čistotní? Tak to nejsou cikáni!!!

 

A vy o cikánech stále nic nevíte! Až půjdete po chodníku a banda malejch černejch smradů vám veřejně ve dne a na hlavní ulici bude dlažební kostkou rozbíjet přední sklo vašeho nového auta a vy budete dělat, že to není vaše, protože se budete bát, že vás obstoupí a některý z těch smradů vám zezadu píchne do zad kudlu, protože "to je jeho naturel" a mladistvé není možné potrestat!!!!

 

Až se budete bát vybrat peníze z bankomatu, protože budete vědět, že je cikáni hlídají a budou vás sledovat až do míst, kde vás oberou a budete rádi, že jste to přežili, pak možná pochopíte, co to jsou naši menšinoví spoluobčané. Vyjádřete prosím podporu Varnsdorfu. Pošlete prosím dál tento e-mail, aby se lidé dozvěděli, co se ve Varnsdorfu děje a něvěřili lžím v novinách a lžím z úst vládních představitelů.

 

Vrcholem je proslov policejního rady Kubiceho a neuvěřitelný a skandální proslov Klause. Policejní rada Kubice a jeho pražské gestapo chránilo cikány a masakrovalo Varnsdorfáky.

 

E-mail je podepsaný pracovnicí Krajského úřadu Ústeckého kraje.
Podle tiskového prohlášení úřadu však pracovnice tento e-mail neposlala, proto dále její jméno neuvádíme.
S názorem napsaným však souhlasíme, proto jej zde ponecháme. Autor textu je tedy z lidu a zřejmě nějakým nedopatřením odeslal text z emailové adresy úřednice...

 

Tento text zoufalého člověka, který už neví kam dál, ponecháme zveřejněný. Nechceme tím více hrotit situaci, ani podněcovat k nějaké nesnášenlivosti. Jde o to, aby stát měřil všem stejně a vytvářel takové podmínky, aby si nemusela většina připadat utiskovaná menšinou. Aby i Romové byly stíháni za "bílé svině" a lidé se nemuseli bát vyjít na ulici. A nepřecházela je chuť pracovat, když vidí, jak se dá žít ze sociálních dávek.

 

Aktualizace v pátek 13. ledna 2012:
Tento text obíhá republiku a byl v něm zneužitý e-mail úřednice úřadu Ústeckého kraje. To neschvaluji. Text zároveň provokuje a vzbuzuje vášně. Což je v jistém slova smyslu dobře. Na problém je potřeba ukázat a vyřešit jej. Je tento otevřený dopis rasistický? Z pohledu člověka žijícího v Praze ano. Z pohledu člověka žijícího na severu Čech jen rozhořčeně popisuje situaci. Žil jsem v Kladně, Ostravě a pracoval v Žatci. Mezi Romy mám kamarády. A ti se na nepřizpůsobivé dojiče sociálních dávek dívají úplně stejně. Nejsem rasista a ani další řádky podle mne nejsou o rasismu. Jsou o tom, že v naší zemi žijí sociální skupiny, které se velmi dobře naučily těžit ze solidarity celé společnosti. Tyto skupiny jsou posíleny o chudé příbuzné ze Slovenska, protože Slovensko udělalo radikální kroky ve svém sociálním systému. Starého psa novým kouskům nenaučíte, a proto je téměř nemožné integrovat velkou většinu z těchto lidí. Jako malým jim nikdo nevštěpoval, co se sluší a patří. Nikdo jim neříkal, že prací živ je člověk. Myslím si, že investice do integračních programů Romů k většinové společnosti nemají velký smysl. Snad jen pro dobrý pocit Bruselu. Problém je v tom, že minimum romských dětí vidí pro společnost pozitivní příklad ve svých rodičích. A dříve nebo později budou žít stejně. Budou odborníky na čerpání všech možných sociálních dávek, vzdávání se a osvojování dětí mezi příbuznými. Dívky si budou vydělávat na ulici, kluci dříve nebo později budou sedět. Protože tak je to normální. Budou vědět, že jako Romové jsou prostě jiní. Jako menšina utiskovaní a z rasismu si udělají štít. Že žít tak, jako jejich rodiče je prostě snazší. Je to začarované kolečko a netvrdím, že vím.

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Rasismus   Nepokoje   Z domova  


Kategorie Z domova

8 startupů, které nás v poslední době zaujaly8 startupů, které nás v poslední době zaujaly
S fenoménem startupů je spojeno v první řadě Silicon Valey. Ale i v České republice se zrodila řada skvělých nápadů, které mohou dobít svět.


Videa: Brno jak ho neznáteVidea: Brno jak ho neznáte
Podívejte se na tři zajímavá videa o Brně a jeho okolí.


Hiporehabilitace: Když koně pomáhají lidemHiporehabilitace: Když koně pomáhají lidem
Koně mohou postižené postavit na nohy. Nebo vrátit mezi lidi. Nebo Vám jen pomohou od bolesti zad a špatného držení těla...


Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.Exkurz do historie: Benešovy dekrety jsou minulost. Tečka.
Čeští politici mají stále dokola potřebu omlouvat se Německu za poválečný odsun. Připomeňme si, o co šlo, proč je to nesmysl a slovy prezidenta Beneše „vlastizrada“, před kterou varoval.


Mnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné děníMnislav Zelený u Drtinové: zajímavé názory na současné dění
Etnolog, antropolog, publicista a indián byl hostem u Daniely Drtinové. Udělejte si 23 minut času. Stojí to za to.


Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?Robotická revoluce a práce budoucnosti: Komu vezmou roboti místo? Co je a co není perspektivní zaměstnání?
Jestli je Vám dnes padesát, o práci se zřejmě bát nemusíte. Alespoň co se robotů týče. Ale přemýšlíte-li, co studovat, zbystřete. Řadu povolání již automatizace vymýtila. A ještě více jich čeká jistý ortel. Svět se mění…


Expert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médiiExpert odhaluje, jak by se rodiče měli vypořádat s digitálními médii
Technika jde neustále dopředu. Každá generace vyrůstá jinak, než ta předchozí. Již od vynálezu knihtisku. A vždy jsou slyšet hlasy, že je to špatně. Ale technologie dětem nezakazujte, zkuste jen dodržet několik zásad…


EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?EET: Pokladní systém do 5.000 Kč?
Pořízení pokladního systému pro EET stát dotuje slevou na dani z příjmu ve výši 5.000 Kč. Je to utopie nebo najdeme tak levný pokladní systém?


Slovenská slova, kterým mladí Češi nerozumíSlovenská slova, kterým mladí Češi nerozumí
K žádnému jinému národu světa nemáme blíže. Kus společné historie, kultura a chtělo by se říci i velmi podobný jazyk. Mladí Češi ale slovenštině obvykle nerozumí.


Automobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomikyAutomobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomiky
Automobily zaměstnávají 5% ekonomicky aktivních obyvatel. Tvoří však téměř čtvrtinu HDP s tržbami okolo 865 miliard korun. A stát nešetří dalšími pobídkami v tomto sektoru…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí