internetWEEK.cz menu TOPlist

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů

Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů

Jsou věci mezi nebem a zemí. A reinkarnace je jednou z nich...

 

Reinkarnace (znovuvtělování, převtělování) je označení filosofického nebo náboženského přesvědčení, že se duše nebo mysl člověka po smrti znovuzrodí v novém fyzickém těle...

Nad některými doloženými příběhy zůstává rozum stát. Posuďte sami. Zde je deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace:

 

10. Padl v první světové válce

Čtyřletý Edward Austrian měl fóbii ze sychravých, pošmourných dní. Začal mít zdravotní potíže s krkem, stěžoval si na velké bolesti. Když ho bolel krk, tak jako dítě říkal: “Střelení bolelo”. Malý Edward vyprávěl podrobně, co se mu dělo v předchozím životě – za první světové války. Zabil ho prý výstřel do krku.

 

Lékaři nejprve nemohli najít příčinu jeho bolestí, a tak mu preventivně odstranili krční mandle. Jenomže pak se v krku objevila cysta a doktoři nevěděli, jak ji léčit. Kupodivu cysta zmizela, když Edward vyprávěl všem o svém minulém životě v zákopech. Doktoři nevěděli, proč cysta zmizela.

 

9. Staré hodiny

Kanadskému farmáři Bruce Whittierovi se v roce 1990 opakovaně zdály sny, že se v jeho domě skrývá židovský muž. Byl to holandský Žid Stefan Horowitz, který se marně schovával ve sklepě i se svou rodinou. Zemřel v Osvětimi. Whittiera sny znepokojovaly. Jedné noci se mu zdálo o hodinách s kyvadlem, které mohl po probuzení nakreslit do všech detailů. Ve snu viděl, že hodiny se nacházejí v jednom obchodě se starožitnostmi, a zašel se tam podívat. Hodiny z jeho snu byly opravdu vystaveny ve výloze! Ukázalo se, že pocházejí od jednoho německého majora, který žil na penzi v Nizozemí. Whittier byl přesvědčen, že ve snu viděl svůj vlastní život – on byl v minulém životě Stefan Horowitz a jeho život skončil v koncentračním táboře. Během terapie, pod vedením hypnotizéra se vrátil do svého minulého života a prožil vlastní popravu u hromadného hrobu.

 

8. Strom v kostelní věži

Peter Hume z anglického Birminghamu míval často dramatické sny o tom, jak slouží jako voják na skotské hranici. Psal se rok 1646. Byl pěšák v Cromwellově armádě a jmenoval se John Raphael. V hypnóze si vybavoval mnoho podrobností a lokalit. Začal na místa ze snů jezdit se svým bratrem a podařilo se mu objevit drobné věci, které vypadaly, že pocházejí z doby, v které žil, jako třeba jezdecké ostruhy.

 

S pomocí jedné historičky se mu podařilo odhalit detaily o místním kostele, který znal ze snů - věděl například, že z jedné kostelní věže rostl tis. Nešlo o publikovaný fakt a historičku zaskočilo, že o tom Hume věděl, protože kostelní věž byla dávno stržena. V místních kronikách byl záznam, že v tomto kostele se ženil jakýsi John Raphael.

 

7. Já jsem dědeček

Gusovi Taylorovi bylo teprve 18 měsíců, když začal vyprávět o tom, že je svůj vlastní dědeček. Jeho děda zemřel rok předtím, než se Gus narodil, ale chlapec byl prostě přesvědčen, že je svůj dědeček. Když mu ukázali rodinná alba, Gus rozpoznal dědečka, kterému se v rodině říkalo „Augie“ (což je rodinné jméno pro Augusta).

 

Ale tím to ještě nekončilo. V rodině bylo jedno temné tajemství, o němž před dítětem nikdy nikdo nemluvil – Augieho sestra byla zavražděna a její tělo bylo nalezeno na jedné pláži v San Francisku. Jaký byl úžas celé rodiny, když čtyřletý chlapec začal mluvit o mrtvé sestře! Gus vyprávěl, že mu Bůh dal po smrti jízdenku. S touto jízdenkou dědeček Augie prolétl jakousi dírou, aby se vrátil znovu na svět, tentokrát jako malý Gus.

 

Mohlo by Vás dále zajímat : Jsou lidé, kteří si vzpomínají na to, že již žili. Jiní si myslí, že tělo, ve kterém jsou, jim nepatří. Jasno v tom každému může udělat regresní terapie... | Tajemné minulé životy >>>

 

6. Případ Imada Elawara

Když bylo Imadovi Elawarovi z Libanonu pět let, začal mluvit o svém životě v sousední vesnici. První slova, která jako dítě vyslovil, byla jména “Jamileh” a “Mahmoud”. Když mu byly dva roky, zastavil na ulici cizího člověka a řekl mu, že jsou sousedi. Případem se zabýval kanadský psychiatr, který se specializoval na vyšetřování paranormálních jevů, Dr. Ian Stevenson. Rodina zaznamenala 55 různých informací, které Imad vyprávěl o svém minulém životě.

 

Společně s badatelem navštívili vesnici, o které chlapec mluvil, a našli jeho údajný rodný dům. Imad a jeho rodina pozitivně identifikovali 13 faktů a vzpomínek, které odpovídaly přesně skutečnosti. Imad také poznal na fotografiích svého strýce Mahmouda a jeho družku z předchozího života Jamilehu. Pamatoval si, kam schovával svoji zbraň, což jiní lidé potvrdili, a dítě si umělo povídat s cizím člověkem o zážitcích z doby války, kterou neprožilo. Během návštěvy bylo potvrzeno 51 z 57 zážitků a míst z Imadových vzpomínek na minulý život.

 

5. Malý válečný pilot

James Leininger se začal velice brzy rozpomínat na svůj život válečného pilota v americkém letectvu. Hrál si jenom s letadly, byl jimi úplně posedlý. Špatně spal a mluvil jenom o letadlech, o zbraních a o strašné havárii svého letadla.

 

Tříletý James, který se v televizi díval jenom na dětské pořady, dokázal vysvětlit, co byla u stíhacího letadla záložní palivová nádrž a uměl zkontrolovat letadlo jako pilot před vzlétnutím. Vyprávěl, jak startoval z letadlové lodě Natoma, a znal jméno svého druhého pilota – jmenoval se Jack Larson. Loď USS Natoma Bay skutečně byla v americkém námořnictvu, a pilot Larson stále žil. Když James řekl svému otci, že byl zabit ve svém letadle na pacifické základně Iwo Jima, jeho otec si dal práci a zjistil, že tam skutečně zahynul pilot jménem James M. Huston Jr. Mimořádně zvláštní bylo to, že James začal podepisovat své kresby „James 3“.

 

4. Ruth Simmonsová

Američanka Ruth Simmonsová (1923-1995) prošla v roce 1952 celou řadou hypnotických sezení, během nichž se s pomocí amatérské hypnotizérky Morey Bernsteinové vracela do minulosti až k porodu. Najednou začala mluvit výrazným irským akcentem a vybavila si mnoho zvláštních podrobností ze svého života pod jménem Bridey Murphyová, která žila v 19. století v Belfastu.

 

Ne všechno z toho, co řekla, bylo možné ověřit. Ale vzpomněla si na dva lidi, u kterých prý nakupovala potraviny – pana Johna Carrigana a pana Farra. Městský adresář z let 1865–66 oba muže uvádí jako obchodníky s potravinami.

 

3. Chlapec z ostrova Barra

Cameron Macauley se sice narodil v Glasgow, ale už jako dvouleté dítě říkal své mamince, že je z ostrova Barra na západním pobřeží Skotska. Mluvil o bílém domě a o pláži, na které přistávala letadla. Měl prý dříve černobílého psa a jeho otec se jmenoval Shane Robertson, ale zemřel, přejelo ho auto. Kreslil ten bílý domek na pobřeží a byl smutný z toho, že nemůže být se svojí „skutečnou matkou“. Jeho stav se zhoršoval, stále víc se trápil tím, že nemůže být na svém ostrově. Jeho matka ho jednou na ostrov, kde nikdy nebyla, vzala. Letěli letadlem a přistáli skutečně na letišti kousek od moře.

 

Rodina potom našla bílý dům, který vlastnili Robertsonovi, a na jedné z rodinných fotek byl černobílý pes a také automobil, o kterém Cameron mluvil. Jenomže nikdo z této rodiny se nejmenoval Shane, také si nikdo z rodiny nepamatoval, že by nějaký člen rodiny zemřel po automobilovém neštěstí. Cameron znal cestu vedoucí kolem domu a její zvláštnosti. Cameron stejně jako Gus Taylor tvrdil, že se ocitl v mámině břiše tak, že tam spadl nějakou dírou. Podivný příběh nafilmovala jedna britská televize, takže patří k nejlépe zdokumentovaným případům tohoto fenoménu.

 

Mohlo by Vás dále zajímat : Malý Skot Cameron Macaulay začal mluvit ve dvou letech o své minulé rodině. Pamatoval si takové detaily z minulého života, že jeho případ byl nafilmován a odvysílán britskou televizí... | Chlapec si vzpomíná na svůj minulý život >>>

 

2. Parmod Sharma

Parmod Sharma se narodil v Indii v roce 1944. Když mu byly dva roky, řekl své matce, že jeho manželka v Moradabadu by mu mohla vařit místo ní. Morabad byl vzdálený 145 kilometrů od Bisauli, místa, kde se narodil. Když mu byly asi tři až čtyři roky, Parmod popsal zásilkový obchod „Bratři Mohanovi“ se sušenkami a vodou, kde dříve pracoval se svou rodinou. Dříve byl poměrně bohatý, a tak mu vadilo, že jeho současná rodina na tom není finančně dobře. Také říkal svým rodičům, aby nejedli tvaroh, a sám se ho nechtěl dotknout. Tvrdil, že byl hodně nemocný, když ho jedl. Parmod nesnášel, když se při koupání ocitl pod vodou a řekl svým rodičům, že se kdysi utopil ve vaně.

 

Rodiče chlapci slíbili, že ho vezmou do Morabada, až se naučí číst. Při návštěvě města se ukázalo, že rodina jménem Mehra, která obchodovala se sodovkou a sušenkami, tam skutečně žije a její obchod se jmenoval „Bratři Mohanovi“. Jeho ředitel Parmanand Mehra zemřel v roce 1943, přejídal se tvarohem, trpěl zažívacími potížemi a zánětem pobřišnice, na který asi zemřel. Podle rodiny se léčil koupelemi a koupal se krátce před svou smrtí.

 

1. Steve Jobs na onom světě

Zaměstnanec Applu, softwarový inženýr Tony Tseung se zeptal jedné buddhistické skupiny v Thajsku, co se stalo se zakladatelem Applu Stevem Jobsem po jeho smrti. Jobs je nyní nebeský filozof a nachází se ve skleněném paláci, který visí nad kancelářemi Applu v kalifornském Cupertinu, zněla odpověď.

 

Jedna skupina Jobsových obdivovatelů z Malajsie uspořádala po jeho pohřbu náboženský obřad. Během něj každý ze skupiny ukousl kousek jablka a potom zbytek hodili do moře, aby podpořili proces reinkarnace. Phra Chaibul Dhammajayo, jeden z opatů kláštera Dhammakaya, je přesvědčen, že Jobs se už znovu vtělil. Podle něj se toto božské vtělení zajímá o vědy a umění.

 

Zdroj: http://listverse.com/2013/10/21/10-interesting-cases-of-supposed-reincarnation/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Deset NEJ   Reinkarnace  


Kategorie Deset NEJ

10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly
Předvídání budoucnosti je jako věštění z koule. Zejména, pokud chcete tvrdit, že je něco nemožné...


10 nej: Zfalšovaná UFO videa10 nej: Zfalšovaná UFO videa
Následující zfalšovaná UFO - videa byla jako hitparáda sestavena pro zábavu z nabídky na Youtube. Zájemci o fenomén UFO se na ni určitě rádi podívají. Je to poučné.


10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.


10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi
Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.


Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?
Pravěk bývá považován za primitivní. Ale naši předkové byli velmi nápadití a šikovní. Kromě zbraní uměli také vyrábět všemožné nástroje, jehly na šití i píšťalky, dokázali ušít pohodlné a odolné boty stejně jako vydlabat ze stromů první lodě.


10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko
Hodně lidí cítí, že se nacházíme v době velkých změn. Ale o jaké změny přesně jde? Abychom na tu otázku mohli odpovědět, musíme prozkoumat současné trendy vývoje a pokusit se porozumět, kam směřují.


Rupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmatRupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmat
Britský vědecký disident promluvil v Londýně kriticky o současné vědě. Vyvolal poprask. Pustili se do něj skeptici. TED stáhl jeho projev ze svých stránek a byl obviněn z cenzury. Skandál byl na světě.


10 technologií, které mění svět10 technologií, které mění svět
Na trhu se v posledních letech objevují stále častěji technologické vychytávky, které výrazným způsobem mění svět a ovlivňují naše životy. Podívejte se na přehled 10 největších.


10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.


10+3 nejpodivnější záhady10+3 nejpodivnější záhady
Země je stále plná záhad, nad kterými zůstává rozum stát, i když to tak na první pohled nevypadá. Tento výběr dal dohromady server Before It´s News.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí