internetWEEK.cz menu TOPlist

10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko

10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko

Hodně lidí cítí, že se nacházíme v době velkých změn. Ale o jaké změny přesně jde? Abychom na tu otázku mohli odpovědět, musíme prozkoumat současné trendy vývoje a pokusit se porozumět, kam směřují.

10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko

Jak vidí 10 hlavních sociologických trendů přetvářejících současnou civilizaci a působících duchovní krizi Američan Mike Adams.

 

Mike Adams je americký ekologický aktivista, editor webové stránky NaturalNews.com.

 

1) Umělé zasahování do genetiky

Vědci si hrají na Boha s rostlinami, živočichy i s lidmi. Zahrávají si tak s přírodními zákony a už začali směřovat k vytvoření „super-bakterií“ a „super-rostlin“ rezistentních vůči čemukoliv, co umíme vyrobit. Hrozí tu, že modifikované produkty budou rezistentní proti všem chemikáliím, léčivům a herbicidům.

 

http://internetweek.cz/genetika/cina-geneticky-upravila-300-krav-doji-lidske-materske-mleko >>>

 

2) Úniky z reality prostřednictvím videoher, sociálních sítí na internetu a přístrojů typu Google Glass a virtuálních helem.

Stále více lidí uniká z reality prostřednictvím různých přístrojů, žijí v iluzorních světech nebo v deformovaných verzích reálného světa. Přestože takové přístroje a sociální internetové sítě slibují spojení, ve skutečnosti vytvářejí izolovanost, sociální oddělenost a deprese. Čím je propad do takových světů větší, tím hlubší je únik lidí, kteří žijí a umírají v „matrixu“. Takové přístroje mohou mít i pozitivní funkce, ale pravděpodobnější je, že budou zneužívány.

 

3) Démonizace normálnosti

Každá myšlenka, která je považována za „normální“ je stále více démonizována. Například, když rozumíte matematice nebo ekonomii, jste pro druhé „pošuk“. Když promluvíte o existenci lidského vědomí, dostanete vynadáno od konformistů, kteří si myslí, že nic takového neexistuje. Patří mezi ně spousta špičkových fyziků jako např. Stephen Hawking.

 

Myšlenky typu „měli bychom být zodpovědní za své činy“ se lidem stále méně zamlouvají. Dokonce i heterosexuální život začíná být ve velkých městech považován za abnormální. Všechno normální a přirozené je odsouváno na vedlejší kolej extrémními myšlenkami.

 

4) Posilování „žurnalismu absence"

Žurnalistika se stává stále více tím, co ve zprávách není, než aby byla tím, co zprávy obsahují. Hlavní mediální instituce spíše společnost formují, než aby přinášely věcné zpravodajství. Využívají moci toho, co chybí, čímž zajišťují, že lidé si neuvědomují to, jaké informace jsou pro společnost důležité.

 

5) Efekt vlády idiotů - „idiokracie“, jejíž rozmnožování násobí počet lidí, kteří mají nejmenší předpoklady pro pokrok lidstva.

Nazývám to efekt „idiokracie“ podle seriálu režiséra Mika Judgeho. Znamená to jednoduše, že lidé, kteří jsou nejméně kvalifikovaní pro pokrok lidstva, budou mít pravděpodobně nejvíce potomků.

 

6) Cenzura a kriminalizace vědomostí

Dnes je publikování pravdivých znalostí o potravinových doplňcích, koloidním stříbře a přírodní medicíně označováno za kriminální aktivity. I spolehlivé fyzikální analýzy pádu budovy Světového centra č.7 – (Útok na Ameriku“ 11. září 2001) jsou vystaveny posměchu. Jsou to příznaky choromyslné společnosti, ve které žijeme. Každý, kdo říká pravdu, kdo se pokouší chránit informace nebo kdo vystupuje proti lžím s pravdou, je označován za blázna, konspiračního teoretika nebo teroristu. Smyslem tohoto triku je eliminovat všechny informace ze společenské paměti tak, aby realita mohla být neustále formována podle vůle vládnoucích tyranů.

 

http://internetweek.cz/konspiracni-teorie/velke-konspiracni-teorie-11-zari-2001 >>>

 

7) Selektivní dehumanizace

Dehumanizace je zásadním trendem, který pozorujeme. Týká se to malých dětí, které mohou být usmrcovány na základě „výběru“. V amerických médiích typu CNN sílí radikální rétorika lidí, kteří požadují, aby každý, kdo s nimi nesouhlasí, byl zastřelen. Jsou to známky probíhající dehumanizace.

 

8) Teatralizace sdělovaného ve prospěch politiky („falešné vlajky“).

Americká vláda se stává stále méně tělesem, které vládne, a stává se stále více institucí, kterou můžeme nazvat „divadelní produkce “. Násilné, veřejné divadelní produkce jsou stále více realizovány pod záminkou, že jsou skutečnými událostmi, které vyžadují stále větší vládní moc, aby jim bylo předcházeno. Teroristické události jsou vybírány jako nejekonomičtější formy vládního divadla, aby bylo dosaženo požadovaných společenských a politických cílů.

 

http://internetweek.cz/wtc/loose-change-911-americky-prevrat-od-dylana-averyho >>>

 

9) Konec soukromí

Růst totálního vládního dohledu – který je již budován – slibuje zaznamenávat, profilovat a indexovat každé vyslovené slovo, email, webové aktivity, telefonický text a elektronické přenosy.

 

Tato schopnost bude velmi rychle zneužita politickými silami, aby vystopovaly a zničily politické nepřátele, aby byla ve společnosti potlačena svoboda. Určitá slova bude nezákonné vyslovit a napsat.

 

http://internetweek.cz/velky-bratr/velky-bratr-uz-te-mozna-sleduje >>>

 

10) Přepisování historie

Ti, kdo neznají historii, jsou odsouzeni ji opakovat a narůstající moc státu nechce, aby lidé něco věděli o skutečné historii. Vidíme pokusy populárních médií démonizovat otce zakladatele Spojených států a vykreslit je jako nedůvěryhodné teroristy. Vidíme pokusy znevážit Ústavu a Listinu práv. Existují pokusy vymazat historii a donutit občany, aby zapomněli, odkud přišli a co to stálo založit svobodnou zemi.

 

Éra utrpení se blíží

Tyto trendy nás nakonec povedou do éry, které říkám „Utrpení“. Bude to období vyhladovění, pandemií, finanční katastrofy, extrémních společenských nepokojů, globální neúrody, choromyslnosti a silného utrpení. Toto utrpení bude způsobeno odděleností od sebe, od přírody, od vědomí a od Stvořitele. Oddělenost je všeobecné téma, které bude pronásledovat společnost. Období utrpení bude trvat možná deset let možná celou generaci. Až skončí, přijde doba spirituální renesance.

 

Hnutí vědomí

Předpovídám, že dojde k vzestupu silného „hnutí vědomí“, které bude růst od skromných začátků jako malého sociálního hnutí až k nezastavitelnému hnutí politickému. Jeho základna bude filosofická: lidé jsou vědomé, svobodné bytosti a jejich duše existuje mimo materiální svět.

 

Tato jednoduchá pravda se stane základnou pro hnutí, které kombinuje soucit s osobní odpovědností. Dojde k revolučním změnám ve vědě i spiritualitě, lidé budou hledat společný základ obého. Holismus bude nakonec uznán jako klíčová fundamentální filosofie.

 

V mezičase pracujte na tom, abyste se připravili na to, jak přežít éru Utrpení, abyste si potom mohli užívat vzestup Hnutí vědomí. Může to trvat desetiletí.

 

http://internetweek.cz/ekologie/nerust-alternativni-ekonomicka-cesta >>>

 

Zdroj: http://www.naturalnews.com/040137_spiritual_crisis_trends_consciousness.html Ilustrace: http://www.flickr.com/photos/photonquantique/

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Deset NEJ   Zajímavé myšlenky  


Kategorie Deset NEJ

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...


10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly
Předvídání budoucnosti je jako věštění z koule. Zejména, pokud chcete tvrdit, že je něco nemožné...


10 nej: Zfalšovaná UFO videa10 nej: Zfalšovaná UFO videa
Následující zfalšovaná UFO - videa byla jako hitparáda sestavena pro zábavu z nabídky na Youtube. Zájemci o fenomén UFO se na ni určitě rádi podívají. Je to poučné.


10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.


10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi
Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.


Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?
Pravěk bývá považován za primitivní. Ale naši předkové byli velmi nápadití a šikovní. Kromě zbraní uměli také vyrábět všemožné nástroje, jehly na šití i píšťalky, dokázali ušít pohodlné a odolné boty stejně jako vydlabat ze stromů první lodě.


Rupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmatRupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmat
Britský vědecký disident promluvil v Londýně kriticky o současné vědě. Vyvolal poprask. Pustili se do něj skeptici. TED stáhl jeho projev ze svých stránek a byl obviněn z cenzury. Skandál byl na světě.


10 technologií, které mění svět10 technologií, které mění svět
Na trhu se v posledních letech objevují stále častěji technologické vychytávky, které výrazným způsobem mění svět a ovlivňují naše životy. Podívejte se na přehled 10 největších.


10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.


10+3 nejpodivnější záhady10+3 nejpodivnější záhady
Země je stále plná záhad, nad kterými zůstává rozum stát, i když to tak na první pohled nevypadá. Tento výběr dal dohromady server Before It´s News.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí