internetWEEK.cz menu TOPlist

10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi

10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi

Mutanti s pohádkovými vlastnostmi se vyskytují hlavně v amerických filmech. Ale i někteří obyčejní lidé kolem nás mohou mít schopnosti, nad kterými zůstává rozum stát. Následuje žebříček deseti z nich, jak je vybral časopis amazingbeautifulworld.com.

10 lidí s neuvěřitelnými schopnostmi

10. Neuvěřitelný mozek (Daniel Tammet)

Brit Daniel Paul Tammet (na úvodní fotografii) je autistický vědec obdařený mimořádnou pamětí, neobyčejnými matematickými schopnostmi a také velkým talentem na učení jazyků. Tammet je fenomenální v tom, že je schopen všechna čísla, jak jdou za sebou až do čísla 10 000, vnímat barevně a pocitově. Své matematické výpočty vidí jako krajiny. Vnímá také, zda jde o prvočíslo nebo o číslo složené. Tammet drží evropský rekord ve výpočtu Ludolfova čísla – za 5 hodin jej vypočítal na 22.514 desetinných míst. Také jeho lingvistický mozek je fenomenální. Je schopen se naučit cizí řeč během jednoho týdne.

 

9. Chlapec se zvukovým viděním (Ben Underwood)

Ben Underwood je zcela slepý. Když mu byly tři roky, přišel o oči kvůli rakovině, lékaři mu je vyoperovali. Přitom hraje basketball, jezdí na kole a žije celkem normálním životem. Naučil se pro svou orientaci využívat akustickou lokaci, říkají mu „lidský echolokátor“. Ben vyluzuje krátký cvakavý zvuk, jehož odraz od okolních objektů slyší. Je jediný člověk na světě, který využívá echolokaci jako sonar nebo delfíni.

 

 

8. Hadí muž (Daniel Browning Smith)

Muž s přezdívkou Gumový chlapec je pětinásobný držitel záznamu v Guinessově knize rekordů. Je to člověk s nejpružnějším tělem na světě a nejslavnější žijící hadí muž.

 

 

7. Ten, který spolyká všechno (Michel Lotito)

Michel Lotito neboli Monsieur Mangetout (Sní všechno) je francouzský bavič, který se proslavil tím, že konzumuje nestravitelné věci z kovu, skla nebo gumy, pojídá součástky televizorů nebo jízdních kol. Dokázal dokonce sníst letadlo, trvalo mu to dva roky. Pojídat různé nestravitelné věci začal už jako dítě. Zajímavé je, že kvůli své podivné stravě má zdravotní potíže jen zřídka, a to i tehdy, když konzumuje jedovaté věci. Předpokládá se, že má dvojnásobně silné stěny žaludku i střev než normální lidé a účinnější trávicí látky.

 

 

6. Silné zuby (Rathakrishnan Velu)

Rathakrishnan Velu v roce 2007 překonal svůj vlastní světový rekord v tahání vlaku zuby: podařilo se mu pohnout vlakem se šesti vagony o váze 297 tun o 2,8 metru. Používá techniku koncentrace svých sil do jednoho bodu, kterou se naučil v dětství od indického jogína.

 

 

5. Magnetický muž (Liew Thow Lin)

Liew Thow Lin, sedmdesátiletý penzista z Malajsie, se dostal do zpráv díky tomu, že dokázal 20 metrů táhnout automobil na železném řetězu, připojeném k železné desce visící na jeho břiše. Na magnetickém muži visí všechno železné v rozporu s našimi představami o tom, že tělo není kovové, a tudíž by nemělo mít magnetické účinky. Říká, že tuto schopnost získal poté, co si přečetl článek o jedné rodině z Tchaj-wanu. Magnetické schopnosti mají údajně také jeho děti a vnuci.

 

 

4. Muž, který nespí (Thai Ngoc)

Přestože podle vědců je spánek nezbytný k životu, 64letý Vietnamec Thai Ngoc říká, že nespí od roku 1973, kdy onemocněl horečkou a od té doby probděl 11.700 nocí. „Nevím, proč jsem začal trpět insomnií. Ale jsem stále zdravý a mohu pracovat stejně jako ostatní,“ říká Ngoc, který je nejstarší obyvatel své vesnice. Ověřený rekord v nespaní bez přestávky přitom činí pouhých 11 dní a nocí (264 hodin).

 

 

Tim Cridland jakoby necítil bolest jako ostatní lidé. Klidně si zabodává do paží dlouhé jehlice, když v Americe předvádí své podivné umění. Vědci zjistili, že Cridland má značně snížený práh bolestivosti než ostatní lidé. Muž svou schopnost vysvětluje tak, že jeho mysl je „nad hmotou“, dokáže si lhostejně propichovat tělo jehlicemi, ale také snáší nezraněn vysoké teploty a velký chlad. Nicméně musí dobře znát anatomii svého těla, aby jehlami nezasáhl tepny, což by i pro něj mohlo být osudové.

 

 

2. Kamarád lvů (Kevin Richardson)

Odborník na chování zvířat Kevin Richardson říká, že spoléhá na svůj instinkt získávat si srdce velkých koček. Dokáže s nimi strávit noc stočený do klubíčka, aniž by cítil sebemenší strach, že ho napadnou. Stejně dobře vychází s gepardy, leopardy i s hyenami, ale nejradši má lvy. Richardson předvádí profesionálně lidem, jak si hraje a laškuje s šelmami, jejichž zuby by ho mohly kdykoliv zabít.

 

 

 

1. Vypadnou mu oči z důlků (Claudio Pinto)

Claudio Pinto vládne zvláštní schopností: dokáže vypoulit své oči tak, že mu, jak se říká, téměř vypadnou z důlků, jedná se o posun v délce 4 centimetrů. Je v tomto kumštu držitel světového rekordu. Lékaři moc nechápou, jak je to možné. Brazilec Pinto říká: „Je to zatraceně těžký způsob, jak vydělávat peníze. Je to dar od Boha.“

 

 

Zdroj: http://amazingbeautifulworld.com/personalities/10-real-life-superheroes-people-with-incredible-abilities/

 

Foto: http://amazingbeautifulworld.com http://www.flickr.com/photos/arselectronica/ http://www.flickr.com/photos/lawrenceyeah/
Videa: YouTube.com

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Deset NEJ   Paranormální jevy   Zajímavosti ze světa  


Kategorie Deset NEJ

Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů Reinkarnace: 10 pozoruhodných minulých životů
Když tělo zemře, duše se znovuzrodí v novém. Řada lidí si na své minulé životy pamatuje. Přinášíme deset velmi pozoruhodných příběhů reinkarnace...


10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly10 odborných předpovědí, které vůbec nevyšly
Předvídání budoucnosti je jako věštění z koule. Zejména, pokud chcete tvrdit, že je něco nemožné...


10 nej: Zfalšovaná UFO videa10 nej: Zfalšovaná UFO videa
Následující zfalšovaná UFO - videa byla jako hitparáda sestavena pro zábavu z nabídky na Youtube. Zájemci o fenomén UFO se na ni určitě rádi podívají. Je to poučné.


10 nejzdravějších semen na zemi 10 nejzdravějších semen na zemi
Semena většinou obsahují spoustu zdraví prospěšných látek, ale je nutné je jíst syrová. Teplo jim nesvědčí, natož pražení. Můžeme je ale namočit, rozemlít nebo z nich udělat kaši. Nepoužívejte k jídlu semena solená nebo potažená cukrem.


Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?Pravěká NEJ – Jak staré jsou lidské vychytávky?
Pravěk bývá považován za primitivní. Ale naši předkové byli velmi nápadití a šikovní. Kromě zbraní uměli také vyrábět všemožné nástroje, jehly na šití i píšťalky, dokázali ušít pohodlné a odolné boty stejně jako vydlabat ze stromů první lodě.


10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko10 trendů (de)formujících civilizaci a východisko
Hodně lidí cítí, že se nacházíme v době velkých změn. Ale o jaké změny přesně jde? Abychom na tu otázku mohli odpovědět, musíme prozkoumat současné trendy vývoje a pokusit se porozumět, kam směřují.


Rupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmatRupert Sheldrake: 10 vědeckých dogmat
Britský vědecký disident promluvil v Londýně kriticky o současné vědě. Vyvolal poprask. Pustili se do něj skeptici. TED stáhl jeho projev ze svých stránek a byl obviněn z cenzury. Skandál byl na světě.


10 technologií, které mění svět10 technologií, které mění svět
Na trhu se v posledních letech objevují stále častěji technologické vychytávky, které výrazným způsobem mění svět a ovlivňují naše životy. Podívejte se na přehled 10 největších.


10 nejzajímavějších paranormálních schopností10 nejzajímavějších paranormálních schopností
Takzvané paranormální jevy většina lidí na Západě pokládá za nesmysly. Nicméně ony formovaly naši minulost více, než tušíme. Také proto vznikl tento žebříček záhadných schopností.


10+3 nejpodivnější záhady10+3 nejpodivnější záhady
Země je stále plná záhad, nad kterými zůstává rozum stát, i když to tak na první pohled nevypadá. Tento výběr dal dohromady server Before It´s News.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí