internetWEEK.cz menu TOPlist

Turci objevili proislámské evangelium. Je to podvrh?

Turci objevili proislámské evangelium. Je to podvrh?

Turecko vlastní 1500 let starý rukopis utajovaného evangelia, v němž Ježíš označuje Mohammeda za Mesiáše.

Turci objevili proislámské evangelium. Je to podvrh?

Tato verze údajného Evangelia podle Barnabáše byla objevena náhodně v roce 2000 v Turecku. Od té doby turecké úřady nález tajily až do roku 2010. Text je psán zlatým písmem na kůži. Kniha, oceňovaná Turky na 28 milionů dolarů (518 milionů korun), je napsána původním Ježíšovým jazykem – aramejštinou a zaznamenává jeho raná učení a předpovědi. Informaci přinesla minulý týden turecká média.

 

Knihu zabavila turecká policie během akce zaměřené na pašování starožitností. V roce 2010 byla předána Etnografickému muzeu v Ankaře. Podle tureckého ministra kultury Ertugrula Gunaye se může jednat o autentickou verzi evangelia, která je utajována křesťanskými církvemi kvůli “silným paralelám s islámskými pohledy na osobnost Ježíše”. Turci odhadli, že kniha by mohla být stará 1500 až 2000 let, a úřady ji označily za kulturní památku.

 

Vatikán v šoku

Apoštolský palác - sídlo papeže - wikipedia

Vatikán: Apoštolský palác - sídlo papeže

 

Podle Turků “šokovaný” Vatikán oficiálně požádal o možnost prohlédnout si kontroverzní text, který je podle muslimů dodatkem ke čtyřem církevně uznaným evangeliím. V Barnabášově evangeliu vystupuje Ježíš jako lidská bytost v souladu s islámskou představou o něm, která ho nepokládá za syna Božího. V textu je odmítnuta myšlenka Svaté trojice i ukřižování a je v něm uvedeno, že Ježíš předpověděl příchod proroka Mohammeda. Na otázku kněze: „Jak se bude jmenovat Mesiáš“ Ježíš odpovídá: „Mohammed je jeho požehnané jméno.“ Toto evangelium již bylo známo ve svých verzích z 16. století ve španělštině a italštině. Nalezená verze by byla v případě pravosti o tisíc let starší.

 

Křesťané: je to podvrhSocha svatého Barnabáše v Marfě, Portugalsko - Wikipedia

Podle oslovených křesťanských odborníků se jedná o podvrh z 16. století. Nejstarší verze této knihy dále do minulosti nesahají.

 

Kdo byl Barnabáš?

Barnabáš bylo křesťanské jméno apoštola, který se narodil neznámo kdy na Kypru v židovské rodině jako Josef. Podle legendy byl ukamenován pravověrnými Židy v roce 61 n.l. v Salamis na Kypru. Barnabáš je pokládán za zakladatele kyperské církve a patrona Kypru.

 

Zdroje a fotografie:
http://www.nationalturk.com/en/1500-year-old-syriac-bible-found-in-ankara-turkey-16624
http://cs.wikipedia.org/wiki/Barnab%C3%A1%C5%A1_(apo%C5%A1tol)

 

Další příspěvky autora: heartblue


Články ve stejných kategoriích:

Bible   Mohamed   Ježíš   Bůh   Záhada  


Kategorie Bible

Rímsko-katolícka cirkevRímsko-katolícka cirkev
Hneď na začiatok niekoľko faktov, ktoré Vás prekvapia ohľadom Rímsko-Katolíckej cirkvi: Nejestvujú žiadne dôvody domnievať sa, že Peter bol kedy rímskym biskupom.


Duchovní otázky: Proč existuje tolik církví?Duchovní otázky: Proč existuje tolik církví?
Nevyzývá snad Ježíš Kristus své následovníky k jednotě? Proč to rozdělení? A kterou z mnoha křesťanských církví bych si měl vybrat? V čem se jejich učení liší? Má Bůh dnes ještě nějaký svůj lid?


V zajetí okultismuV zajetí okultismu
Na mysl mi přicházely myšlenky skončit se životem. Když jsem šla kolem vody, něco mi našeptávalo: skoč do té vody a budeš mít pokoj. Když jelo větší auto, přitahovalo mě to k němu...


Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?Horoskopy, věštění, numerologie - lze jim věřit?
Člověk má totiž jednu zajímavou vlastnost - pochybování. Typický příklad je ten, že si někdo zajde ke kartářce, ale před kamarády prezentuje, že tomu stejně nevěří. Ale - co když je to pravda?


Mana - zázračný chlébMana - zázračný chléb
Podle biblické knihy Exodus se Izraelité během svého čtyřicetiletého pochodu z Egypta do Svaté země živili zázračným "chlebem", který jim obstaral Bůh a který padal v hojném množství z nebe. Byl bílý, nazýval se mana.


Archa Boží úmluvyArcha Boží úmluvy
Archa úmluvy - podle bible obsahovala tato svatá relikvie dvě kamenné tabulky, na něž Bůh napsal deset přikázání. Co se s ní vlastně stalo?


StigmataStigmata
Rány na rukou, na nohou, na boku a jako krvavý kruh po trnové koruně. Rány stále krvácí, podle výpovědí způsobují svým nositelům bolest. To jsou stigmata.


Kategorie Záhada

Bojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palácBojovníci ISS našli pod Mosulem ztracený palác
Bojovníci ISS, nejen že v Mosulu ničili památky, ale také hledali artefakty, které by mohli prodat. A našli při tom ztracený, 2600 let starý palácový komplex, pod svatyní Nabí Júnus. Na tomto místě byl údajně pohřben prorok Jonáš.


Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!Proč nemá člověk kost v penisu? Záhada vědecky objasněná!
Většina savců kost v penisu má. Ačkoliv její velikost se velmi liší. A vědci přišli se zajímavým evolučním vysvětlením záhady pyjové kosti.


Kulový blesk: záhada trváKulový blesk: záhada trvá
Za posledních dvacet let se věda s kulovým bleskem posunula o pár kroků kupředu. Ale stále zůstává více otázek, než je odpovědí. Co tedy s jistotou víme?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí