internetWEEK.cz menu TOPlist

Sexy nožky na palubce? Podívejte se, proč to není dobrý nápad!

Sexy nožky na palubce? Podívejte se, proč to není dobrý nápad!

Airbag chrání Vaši hlavu a hrudník před konfrontací s volantem nebo palubní deskou. Když mu stojí v cestě nohy, nedopadne to dobře. Přesvědčte se a nikdy to již nedělejte!

Sexy nožky na palubce? Podívejte se, proč to není dobrý nápad!

Když dojde k nehodě, airbagy vystřelí. Doslova. Ke svému nafouknutí mají zhruba 40 milisekund, aby zpomalili Vaše tělo, které v té chvíli váží několik tun. Nedávný skandál výrobce airbagů Takata však ukazuje, že vadné airbagy mohou vystřelit i bez zjevné příčiny. Nohy na palubní desku zkrátka nepatří.

 

Na vlastní kůži se o tom přesvědčila paní Audra Tatum (USA), přestože ji manžel varoval. Od té doby dělá vše proto, aby se o tom všichni dozvěděli a nedělali stejnou hloupost. My jsme její přání vyslyšeli a šíříme to dál.

 

Airbag jí při explozi katapultoval nohy do obličeje. Že šlo o skutečně brutální sílu, dokazuje čtyřikrát zlomená stehenní kost! Rozdrcený kotník o strop auta a zlámaný nos od kolene, to se již dá jaksi předpokládat.

 

 

Nehoda, ke které došlo v roce 2015, přitom nebyla nijak vážná, manžel měl jen pár odřenin, ačkoliv náraz v rychlosti okolo 70 km/hod šel na něho. Audra dodnes není zcela v pořádku.

 

Jak to vypadá při vystřelení airbagu, máte-li nohy na palubní desce, se můžete přesvědčit v následujícím videu:

 

Tak naposledy: Ne ne ne, ty ty ty!

 

Nepoutáte se, protože přece máte airbag?

Airbag Vám může zachránit život, když máte zároveň zapnuté pásy a sedíte tak, jak máte. V opačném případě Vás airbag může dokonce zabít. Podívejte se na srovnání, jak to v tom lepším případě dopadne, když je řidič připoutaný a když ne:

 

Na videu je jedna z možných situací, která může nastat při čelní srážce. Záleží na mnoha faktorech - rychlosti a směru vozidla, překážky, do které vozidlo naráží atd. Také u druhu a vážnosti poranění záleží na mnoha důležitých faktorech: věku, výšce, váze, pohlaví, držení těla, ale i únavě. Proto uvedená zranění berte jako ilustrační příklad toho, co se může stát. V tomto případě měl řidič štěstí a airbag se stihl rozbalit předtím, než do něj padl hrudník a hlava...

 

Jakým silám musí odolávat tělo při nehodě?

Při běžné autonehodě, kdy jsou airbagy aktivované, působí na tělo krátkodobé negativní přetížení až stonásobku jeho hmotnosti. Nejvyšší přetížení, které bylo zaznamenáno a člověk jej přežil, dosáhlo hodnoty 214 G po dobu několika milisekund. To si užil Kenny Bräck, jezdec série IndyCar, který v té chvíli "vážil" neuvěřitelných šestnáct tun! Pro srovnání - piloti stíhaček v ostrých výkrutech zažívají pouze 12 G. Jsou na to trénovaní, mají speciální kombinézu a přesto toho mají plné zuby. Zde hraje hlavní roli čas.

 

Dnešní auta jsou velmi bezpečná

Co se týká bezpečnosti, udělal automobilový průmysl obrovský skok. Podívejte se, jak dopadne čelní srážka dvou nových aut jedné značky, toho současného s modelem vyráběného od roku 1992 beze změny:

 

Zdroje: http://www.cbsnews.com/news/after-painful-crash-mom-warns-passengers-to-keep-feet-off-of-the-dashboard/
Wikipedia, YouTube

 

Další příspěvky autora: Beryl


Články ve stejných kategoriích:

Nehoda   Automobil  


Kategorie Automobil

Soutěž o plnou nádrž má prvního vítěze!Soutěž o plnou nádrž má prvního vítěze!
Právě jsme natankovali plnou nádrž paní Zdence z Prahy. Prý to žere i trávu u cesty, tak to přišlo vhod :-) A kdy chcete začít Vy, když ne na začátku měsíce?


Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?Zajímavé video: Jak udělat z rozbitných věcí nerozbitné?
Speciálním nástřikem ochráníte řadu věcí. Vejce vydrží pád ze 45 metrů. Unese Vás kelímek od limonády. Auto vydrží mlácení kladivem. A mají to na zdech Pentagonu...


Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017Vyhrajte plnou nádrž. Každý měsíc v roce 2017
Buďte s námi na sociálních sítích a hrajte každý měsíc o plnou nádrž. Pravidla jsou jednoduchá. Registrace zabere pár vteřin. Žádné losování. Opravdová soutěž!


Crashtest: Je znát 25 let vývoje na první pohled? Crashtest: Je znát 25 let vývoje na první pohled?
Auta jsou dnes cvalíky. Je v nich proto bezpečněji? Jak dopadne čelní srážka na polovinu, nových aut jedné značky, toho současného s modelem vyráběným od roku 1992 beze změny?


Zábavná videa:  Nepovedené silniční asistenceZábavná videa: Nepovedené silniční asistence
Dobrý úmysl nemusí vždy znamenat pomoc. A každý dobrý skutek bude vždy po zásluze potrestán...


Očekávané technické novinky v automobilovém průmysluOčekávané technické novinky v automobilovém průmyslu
Automobilismus čelí byrokratické revoluci. Na spalovací motory se chystají další a další zákazy a regulace. Ačkoliv plnohodnotná ekologická náhrada není. Jak lze současná auta a paliva vylepšovat?


Jak vybrat zimní pneumatikyJak vybrat zimní pneumatiky
Vybrat správné zimní pneumatiky je velmi důležité. A to i podle toho, kde jezdíte. Jiné zimní pneumatiky jsou vhodné do Prahy a jiné na celou zimu do Krkonoš... A lze věřit testům?


Sledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemiSledujeme: Dieselgate, největší podvod s emisemi
Jak jde čas v kauze, kterou nastartoval Volkswagen. Upravil software aut tak, aby byla ekologická jen v testu. Průběžně aktualizované moderované rozcestí... Jourová: Odškodnění i pro Evropu?


Automobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomikyAutomobilový průmysl: podporovaný strašák české ekonomiky
Automobily zaměstnávají 5% ekonomicky aktivních obyvatel. Tvoří však téměř čtvrtinu HDP s tržbami okolo 865 miliard korun. A stát nešetří dalšími pobídkami v tomto sektoru…
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí