internetWEEK.cz menu TOPlist

Apple se postavil proti Wikileaks

Apple se postavil proti Wikileaks

Zdá se, že všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks.

Apple se postavil proti Wikileaks

Zdá se, že skoro všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks, nejenom, že Wikileaks byly zablokovány všechny kreditní karty s možností platby (kreditky objevily se na tzv. na černé listině), ale Amazon má vypnout hosting Wikileaks, Facebook uzamknout Wikileaks fan stránky. Nyní se přidal na tento seznam i Apple, který odstranil ze svého internetového obchodu aplikace umožňující procházení serveru WikiLeaks.

 

Aplikace dostupná na Applu byla velice jednoduchá, ale účinná - umožňovala přístup komukoliv na stránky od Wikileaks z iPhonu nebo IPADu. Aplikace byla dostupní ke stažení sotva pár dní, i přesto si ji stáhlo více než 5000 uživatelů. Když byla aplikace smazána a Apple požádán o vysvětlení, mluvčí Applu uvedl, že "aplikace na Applu musí být v souladu s místními zákony." Toto kontroverzní prohlášení klade Apple přímo na stranu odpůrců Wikileaks.

 

Překvapivé je, že Google nabízí ke stažení Wikileaks aplikace pro operační Android a žádného podobného problému se nebojí.

 

Tyto aplikace jsou volně ke stažení, existují i v nebo placených verzích - obě verze (placená i neplacená varianta) se točí kolem jednoduché funkce umožňující snadné procházení, vyhledávání a zkoumání obsahu webu Wikileaks. Vývojáři dokonce přišli i s extra funkcí, která uživatele upozorní na to, když se na webu Wikileaks objeví nový obsah.

 

A proč tomu tak je? Proč Googlu se otevřeně hlásí k podpoře Wikileaks? Někdo by mohl namítnout, že to je kvůli tomu, že hlavním myšlenkou Googlu bylo nabídnout volně ke stažení jakékoliv aplikace pro Android. Ale zde jde o něco jiného - Google potřebuje pro svůj operační systém Android získat dostatečnou komunitu open-source vývojářů, kteří by Googlu pomohli s propagací tohoto operačního systému - a tito vývojáři pochází nejčastěji právě z Wikileaks.

 

Nezáleží na tom, z jakého důvodu Google zběsile nestahuje applikace podporující rozvoj Wikileaks - otázkou je, proč tak učinil Apple. Možná to Apple udělal na nátlak z nějakého vlivného politika z USA. Kdo ví.....

 

Zdroj: searchenginejournal.com

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Apple   Wikileaks   Facebook   Internet   Ze zahraničí  


Kategorie Apple

Recept: mošt z vašeho iPhonu nebo iPaduRecept: mošt z vašeho iPhonu nebo iPadu
Anglicky zběhlí čtenáři asi ví, že Apple juice je česky mošt. Jenomže není Apple jako Apple...


Kategorie Wikileaks

Sladká past pro Juliana AssangeSladká past pro Juliana Assange
Zakladatel serveru WikiLeaks ztratil obviněním, že někoho znásilnil, u široké veřejnosti kredit. Kdo vlastně je Julian Assange?


Konec Divokého západu na internetu? Konec Divokého západu na internetu?
Internet přirovnávají někteří odborníci k divokému západu. Díky jeho mezinárodní působnosti, nedostatku regulace a stále se vyvíjejícím technologiím představuje internet prostředí skýtající netušené možnosti výdělku, často na hranici zákona.


Analytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USAAnalytici Stratforu: Bin Ládinova mrtvola letí do USA
Dva dny poté, co jsme napsali, že Američané asi nehodili mrtvolu Usámy Bin Ládina do moře, to potvrdili analytici „stínové CIA“. Vyplývá to z e-mailů, které hackeři Anynomous šlohli americkému soukromému výzkumnému středisku Stratfor


Kvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informacíKvůli WikiLeaks USA zpřísňují ochranu citlivých informací
Americká vláda v pátek oznámila další krok omezující přístup k utajovaným informacím. Odvolává se na nutnost zabránit možnosti úniku armádních dokumentů a diplomatických depeší ve stylu WikiLeaks.


Z Wikileaks Z Wikileaks
Na Wikileaks se objevily další informace o tom, že USA špiclují nejenom v zahraničí, ale i u nás. Bedlivě sledují i naši malou Českou republiku.


Na Wikileaks zveřejnili depeše z PrahyNa Wikileaks zveřejnili depeše z Prahy
Světové deníky zveřejnily tajná americká hlášení, která jim poskytl server WikiLeaks.


Pentagon se bojí WikileaksPentagon se bojí Wikileaks
Wikileaks se snaží zveřejnit další část interních dokumentů, které americká armáda označula jako velmi významné.


Kategorie Internet

Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí