Sídlo firmy od internetWEEK.cz
internetWEEK.cz menu TOPlist

Apple se postavil proti Wikileaks

Apple se postavil proti Wikileaks

Zdá se, že všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks.

Apple se postavil proti Wikileaks

Zdá se, že skoro všechny světové korporace se spojily proti WikiLeaks, nejenom, že Wikileaks byly zablokovány všechny kreditní karty s možností platby (kreditky objevily se na tzv. na černé listině), ale Amazon má vypnout hosting Wikileaks, Facebook uzamknout Wikileaks fan stránky. Nyní se přidal na tento seznam i Apple, který odstranil ze svého internetového obchodu aplikace umožňující procházení serveru WikiLeaks.

 

Aplikace dostupná na Applu byla velice jednoduchá, ale účinná - umožňovala přístup komukoliv na stránky od Wikileaks z iPhonu nebo IPADu. Aplikace byla dostupní ke stažení sotva pár dní, i přesto si ji stáhlo více než 5000 uživatelů. Když byla aplikace smazána a Apple požádán o vysvětlení, mluvčí Applu uvedl, že "aplikace na Applu musí být v souladu s místními zákony." Toto kontroverzní prohlášení klade Apple přímo na stranu odpůrců Wikileaks.

 

Překvapivé je, že Google nabízí ke stažení Wikileaks aplikace pro operační Android a žádného podobného problému se nebojí.

 

Tyto aplikace jsou volně ke stažení, existují i v nebo placených verzích - obě verze (placená i neplacená varianta) se točí kolem jednoduché funkce umožňující snadné procházení, vyhledávání a zkoumání obsahu webu Wikileaks. Vývojáři dokonce přišli i s extra funkcí, která uživatele upozorní na to, když se na webu Wikileaks objeví nový obsah.

 

A proč tomu tak je? Proč Googlu se otevřeně hlásí k podpoře Wikileaks? Někdo by mohl namítnout, že to je kvůli tomu, že hlavním myšlenkou Googlu bylo nabídnout volně ke stažení jakékoliv aplikace pro Android. Ale zde jde o něco jiného - Google potřebuje pro svůj operační systém Android získat dostatečnou komunitu open-source vývojářů, kteří by Googlu pomohli s propagací tohoto operačního systému - a tito vývojáři pochází nejčastěji právě z Wikileaks.

 

Nezáleží na tom, z jakého důvodu Google zběsile nestahuje applikace podporující rozvoj Wikileaks - otázkou je, proč tak učinil Apple. Možná to Apple udělal na nátlak z nějakého vlivného politika z USA. Kdo ví.....

 

Zdroj: searchenginejournal.com

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Apple   Wikileaks   Facebook   Internet   Ze zahraničí  


Kategorie Apple

Recept: mošt z vašeho iPhonu nebo iPaduRecept: mošt z vašeho iPhonu nebo iPadu
Anglicky zběhlí čtenáři asi ví, že Apple juice je česky mošt. Jenomže není Apple jako Apple...


Kategorie Internet

Hit internetu: Chlupaté jednodílné plavkyHit internetu: Chlupaté jednodílné plavky
Budou tyto plavky hitem také na plážích?


Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!Moderovaná internetová rozcestí: A 10 skupin na Facebooku!
Každý den procházíme internet a z toho nejlepšího, co jsme objevili, tvoříme moderované rozcestí. Jen samé zajímavosti...


Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!Internet WEEK: Přidejte si nás do oblíbených na sociální sítě!
Buďte s námi i na sociálních sítích. Pomozte nám tvořit kvalitní obsah!


Čeština a internetové webyČeština a internetové weby
Je to téma, o kterém se mluví spíše nepřímo v diskusích pod články. Jak moc je důležitá kvalitní čeština na zpravodajských webech?


Navzdory politikům nejsme pouze montovnouNavzdory politikům nejsme pouze montovnou
Navzdory všem hlavním politickým stranám není Česká republika pouhou montovnou. Máme zde mnoho špičkových globálních firem, o kterých mnohdy ani nevíme, že pochází z naší země.


Populární hoaxy dnešních dní Populární hoaxy dnešních dní
Šíří se internetem jako epidemie. Někteří jim věří, jiné nechá aspoň na pochybách a některé rozčílí do nepříčetnosti.


Čmuchání NSA není efektivníČmuchání NSA není efektivní
Americká špionážní agentura NSA tvrdí, že její hromadné monitorování telefonů a internetu posloužilo boji proti terorismu. Tento postoj americké vlády ale zpochybnila analýza neziskové skupiny New America Foundation.


Foťte se nazí, vyděláme miliardy Foťte se nazí, vyděláme miliardy
Bublinky nejsou jen v nápoji ale také v ekonomice. Reailtní bublinu střídá zlatá a tak dále. Hitem poslední doby jsou internetové bubliny, některé jsou ale přímo ohromné.


Sídlo firmy od internetWEEK.czCOPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí