internetWEEK.cz menu TOPlist

V Izraeli odsoudili toulavého psa k trestu smrti ukamenováním

V Izraeli odsoudili toulavého psa k trestu smrti ukamenováním

K trestu smrti ukamenováním odsoudil nedávno tribunál ultraortodoxních rabínů v Jeruzalémě toulavého psa. Jeho "provinění" spočívá v tom, že je údajně reinkarnací laického advokáta, který náboženské soudce pohaněl před 20 lety.

V Izraeli odsoudili toulavého psa k trestu smrti ukamenováním

K trestu smrti ukamenováním odsoudil nedávno tribunál ultraortodoxních rabínů v Jeruzalémě toulavého psa. Jeho "provinění" spočívá v tom, že je údajně reinkarnací laického advokáta, který náboženské soudce pohaněl před 20 lety... Odsouzený pes mohutné rasy pronikl údajně před několika týdny do budovy rabínského soudu pověřeného hospodářskými spory ve čtvrti Mea Šearim v Jeruzalémě, obývané ultraortodoxními židy. Tam děsil soudce a stěžovatele a žádnými hrozbami se nedal odehnat... Jeden z přítomných soudců si najednou vzpomněl, že před 20 lety tribunál kvůli své urážce proklel proslulého laického advokáta.

 

Na muže, který už zemřel, uvalili soudci boží kletbu, v jejímž důsledku se měl převtělit v psa... Příslušný soudce vzápětí odsoudil psa k trestu smrti ukamenováním. Tomu se ale podařilo dětem z čtvrti, které měly exekuci provést, utéci. (Novinky, 17. června). Za uvedení této mylné informace na správnou míru se patří poděkovat poslanci ČSSD Robinu Böhnischovi, který na intranetu ČSSD reagoval následujícím dementi: Bejt din, rabínský soud v jeruzalémské ortodoxní čtvrti Mea Šearim, se ohradil proti nepravdivosti zprávy, již jako první rozšířil izraelský deník Maariv a později jej převzala světová média. Podle tohoto článku se měl do jednací místnosti soudu dostat zatoulaný pes, jehož rabíni údajně prohlásili za převtělení jistého sekulárního právníka, který je již dvacet let po smrti, a poté vybídli venku stojící děti k jejich ukamenování. Podle dementi vydaného rabínským soudem přitom byli pouze přivoláni pracovníci příslušného úřadu jeruzalémské radnice, aby psa odvedli. Podle prohlášení Bejt Dinu „není už od Abrahámových dob v judaismu nic, co by ospravedlňovalo kamenování psů ani jakýchkoli jiných zvířat“.

 

Dezinformaci označili za „hořký vtip“, podobný falešným obviněním z rituálních vražd. Ačkoli samotný list Maariv, který zprávu jako první vypustil do světa, již publikoval dementi a omluvu, zpráva se dostala mezi nejčtenější příspěvky například ve zpravodajství BBC. Na serveru Yahoo.com vyprovokovala diskusi o téměř dvou tisících příspěvků, z nichž většina vyjadřuje hluboké rozhořčení a mívá antisemitské ladění. Jeden z diskutujících například prohlásil: „Čím více Izraelců vidím, tím raději mám svého psa.“ To je opravdu potěšující zpráva, která dokazuje, že tamější mocná lobby se z roku 3000 před Kristem vydala kupředu a směrem k naší civilizace a rázem a neohroženě pokročila o celých 500 let. Obdivuhodný výkon. Ještě je čeká strávení myšlenek nejslavnějšího syna židovského národa, A. Einsteina, o kterém Lidové noviny 13. května 2008 v článku Einstein: ´Náboženství je pošetilá pověra´ napsaly: Einstein, který byl židovského původu a odmítl nabídku stát se druhým prezidentem státu Izrael, také neuznával myšlenku, že Židé jsou vyvolený národ. „Podle mě je židovské náboženství stejně jako všechna ostatní ztělesněním nejpošetilejších pověr. Avšak Židé, ke kterým se rád počítám a s jejichž mentalitou mám mnoho společného, nejsou o nic lepší než ostatní lidé.“

 

Zdroj: Netsocan.cz

Další příspěvky autora: michelllin


Články ve stejných kategoriích:

Ze zahraničí   Ukamenování   Trest smrti   Toulavý pes   Soud   Rozsudek   Odsouzení k trestu smrti   Izrael   Antisemitisté   Absurdity  


Kategorie Odsouzení k trestu smrti

Trest smrti ještě stále není tabu.....Trest smrti ještě stále není tabu.....
Souhrnem: podle přehledu Amnesty International o popravách ve světě za rok 1998 figuruje mezi 23 zeměmi, kde se tehdy popravovalo, 9 zemí muslimských.....


Kategorie Trest smrti

Saúdská Arábie: roky věznění a smrt za názor na internetu Saúdská Arábie: roky věznění a smrt za názor na internetu
Příběh saudskoarabského bloggera Raífa Badawího se vrací na scénu. Ve hře je opět trest smrti za několik vět na internetové síti.


Trest smrti: Obnovit či nikoliv?Trest smrti: Obnovit či nikoliv?
Jsme svědky stále neuvěřitelnějších zločinů. Už nad tím zůstává rozum stát. Když si zločinec vyslechne verdikt, většinou od soudu odchází s klidem a úsměvem. Není už čas na změnu?


Trest smrti ještě stále není tabu.....Trest smrti ještě stále není tabu.....
Souhrnem: podle přehledu Amnesty International o popravách ve světě za rok 1998 figuruje mezi 23 zeměmi, kde se tehdy popravovalo, 9 zemí muslimských.....


Za korupci v ČR trest smrtiZa korupci v ČR trest smrti
Jestli politici chtěli skutečně s problémem korupce něco udělat, mohli už dávno vyzkoušet osvědčené metody z minulosti.....


Kategorie Izrael

Úmluva o chemických zbraníchÚmluva o chemických zbraních
Úmluva o chemických zbraních: Izrael ji jako jedna z mála zemí neratifikoval a Rusko společně s USA mají stále tisíce tun nejhorších chemických zbraní na skladech.


Sýrie – Výbuch ve štábuSýrie – Výbuch ve štábu
Situace se rychle mění. V krizovém štábu vybuchla bomba, zahynulo několik vysoce postavených činitelů. Ze země utíkají denně tisíce lidí. Izrael pohrozil intervencí.


Turecká cestaTurecká cesta
Turecký premiér Erdogan se stal v arabských hlavních městech, která nedávno navštívil, hrdinou. Velebil arabské demokratické probuzení a zároveň odsoudil izraelské politiky.
COPYRIGHT © B.I.B. - Beach Internet Business spol. s r.o.

PRG | CS | EU | Kopírování zakázáno!

Nepoužíváme cookies. Ale služby třetích stran ano (Google, Seznam, Facebook, TopList).
Pokud s tím nesouhlasíte, zakažte ukládání cookies ve svém prohlížeči!

internet week pozadí